Спартак писа четворка на Марек и излезе втори

27.08.2023 / 20:51 1

Снимка Фейсбук, Спартак Варна

Отборът на Спартак срази Марек с 4:0 в мач от седмия кръг във втория ешелон на стадион "Спартак" във Варна, в който Васил Петров записа повторен дебют като треньор на "соколите".

За успеха точни бяха Виктор Митев в началото на срещата и Ахмед Ахмедов, Ивей Ромееш и Хидает Хюсеин след почивката.

Това е най-убедителната победа до момента през сезона за Спартак, който вече е втори в класирането с 13 точки. Първият Септември има 15 и утре приема Черноморец Бургас, а третият Монтана, който също е с 13 пункта, домакинства на ЦСКА 1948 II във вторник.

Домакините започнаха агресивно и откриха резултата в 3-тата минута. Точен бе капитанът Виктор Митев, който със страхотен удар с левия крак от дъгата на големия пеналт прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на гостите - 1:0.

Спартак продължи да има контрол върху топката и играта, и в 21-вата минута след корнер Ангел Грънчов насочи остро топката с глава, тя тупна на земята, но премина край гредата.

В 37-ата минута вратарят на "соколите" Георги Георгиев първо изби топката, а след това отново се намеси добре при удар на играч на съперник.

В ответната атака последва корнер за Спартак. След центрирането Грънчов отклони топката с глава и Румен Руменов я насочи от воле към вратата, но стражът на дупничани Константин Костадинов изби.

През второто полувреме Спартак продължи да доминира и в 57-ата минута вкара втори гол. Даниел Начев изведе на скоростВелислав Боев, който подаде отляво и Ахмед Ахмедов насочи с крак кълбото към вратата. Костадинов изби, но последва точна добавка с глава на Ахмедов за 2:0.

В 77-ата минута Спартак пропусна да оформи класиката. Ивей Ромееш изведе прецизно Ахмедов сам срещу вратаря, но нападателят вместо да опита да вкара, подаде към Руменов и върнал се защитник изби кълбото в корнер.

В 79-ата минута обаче прошка нямаше. Този път Александър Цветков изведе Ахмедов срещу вратаря на гостите, централният нападател подаде надясно към Ивей Ромееш и той се разписа на празна врата - 3:0.

В 88-ата минута влезлият Мехмед Сабри нахлу сам срещу вратаря на Марек, но би в него.

В началото на добавеното време Ромеш пусна успореден пас на голлинията, резервата Хидает Хюсеин би от движение, но в аут.

Последва пропуск на Йохан Н'зи, който бе изведен сам срещу вратаря, но шутира в него.

Малко след това обаче след разбъркване в наказателното поле Хюсеин опъна мрежата - 4:0.

Съставът на Спартак: 23. Георги Георгиев - 81. Атанас Зехиров, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев - 5. Йоан Бауренски (62 - 78. Айвън Ангелов), 10. Румен Руменов (87 - 18. Хидает Хюсеин), 45. Даниел Начев (62 - 3. Георги Мариянов) - 14. Ивей Ромееш, 9. Ахмед Ахмедов (83 - 9. Мехмед Сабри), 11. Виктор Митев - капитан (83 - 75. Йохан Н'зи)

Резерви: 89. Никола Виденов, 3. Преслав Петров, 4. Борислав Вакадинов, 31. Андриан Димитров

Съдия: Петър Кузев (Габрово), асистенти: Даниел Ников (Габрово), Никифор Велков (Севлиево), четвърти съдия: Светослав Лазаров (Бургас)

БФС Делегат: Иван Нарлев (Силистра)

Съдийски наблюдател: Живко Недялков (Бургас)