Спартак победи Балчик с гол на Смирнов и излезе втори

08.11.2020 / 15:50 0

Снимка и видео: ФК Спартак Варна, фейсбук

Спартак победи Черноморец (Балчик) с 1:0 в мач от XIII кръг на Трета лига – Североизточна група на стадион "Спартак" и излезе на второ място в класирането.

В първите 15 минути играта беше равностойна и се водеше между двете наказателни полета, като липсваха интересни ситуации пред вратите.

В 26-ата минута след меле Мартин Паскалев шутира отблизо, но вратарят на гостите Христо Ковачев изби в корнер.

Две минути по-късно силен шут на Валентин Веселинов бе отклонен от стража на спартаклии Християн Славов в ъглов удар.

Спартак започна по-активно второто полувреме и това даде резултат в 55-ата минута. След центриране от корнер Янаки Смирнов се извиси и вкара красив гол с глава - 1:0.

В следващите минути домакините направиха няколко хубави скоростни атаки, но сбъркаха в завършващата фаза и не успяха да вкарат нов гол, за да убият интригата.

В 81-вата минута Ивайло Русев от Балчик нахлу сам срещу вратаря, но Християн Славов излезе навреме и изби с крак топката.

В края на срещата Симеон Симеонов си изработи за секунди два глупави жъли картони и бе изгонен, след като престоя на терена малко повече от 4 минути.

След изгонването на Симеонов Мартин Татаров се озова на чиста позиция, но не улучи вратата. Дори обаче да го бе направил гол нямаше да има, тъй като бе маркирана засада.

В 4-тата минута на даденото продължение Янчо Андреев се измъкна сам отляво, финтира бранител и подаде към Георги Георгиев. Последният шутира, но бранител на гостите отби топката пред голлинията.

Малко след това отново Георги Георгиев опита да прехвърли вратаря почти от центъра, но топката премина край гредата.

Съставите:

Спартак: Християн Славов, Кристиян Върбанов, Ибрям Ибрям, Мартин Паскалев, Велислав Боев, Георги Георгиев, Янаки Смирнов (87 - Симеон Симеонов), Янчо Андреев, Венцислав Гурков (81 - Анте Бачков), Юнуз Юнуз, Тугай Неджет (69 - Кристиян Георгиев).

Черноморец: Христо Ковачев, Иван Жечков (73 - Благовест Гачев), Любен Любенов, Генади Луго, Мирослав Начев, Тодор Маринчев, Валентин Веселинов, Николай Иванов, Владислав Георгиев (60 - Мартин Татаров), Данаил Димов, Ивайло Русев.

Съдия: Димитър Гебешев

Червен картон: Симеон Симеонов

Жълти картони: Велислав Боев, Симеон Симеонов, Кристиян Георгиев