Спартак победи Литекс в Ловеч с късен гол

25.10.2023 / 16:44 0

Редактор: Александър Дечев

Снимка: Спартак Варна, фейсбук

Спартак победи с 2:1 Литекс в Ловеч в мач от 15-ия кръг на Втора лига. Победното попадение за варненци падна във втората минута на даденото от съдията продължение. Негов автор бе Ахмед Ахмедов. Преди това Даниел Начев бе открил за "соколите" още в първата минута, а Кингсли Бучи бе изравнил в 19-ата.

Това бе втори пореден и общо девети успех за варненци в шампионата. С трите точки тимът на Васил Петров излезе на второ място в класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга. "Синьо-белите" са с 29 точки, а лидерът Септември (София) е с 32.

Още в 57-ата секунда Начев овладя топката след нескопосане изчистване от страна на домакините и с удар от границата на наказателно поле и последвал рикошет я прати в мрежата.

В 19-ата Бучи бе изведен очи в с Георги Георгиев и гто преодоля за 1:1.

В продължението Ахмедов реализира за 2:1 с глава след центриране на Александър Цветков.

Като цяло варненци доминираха през целия двубой и пропуснаха още няколко възможности за гол.