Спартак победи Созопол с 2:1 на "Арена Созопол"

03.07.2021 / 21:16 2

Кадър и видео Фейсбук/КотаСпорт

Спартак тръгна успешно в контролите, след като победи като гост Созопол с 2:1 на "Арена Созопол". Проверката започна около 30 минути след обявения начален час, тъй като заради катастрофата между Обзор и Баня пътят Варна - Бургас беше затворен и варненският тим пристигна по-късно.

Спартак показа грамотен футбол, особено през първото полувреме, а много от новите му попълнения загатнаха, че може да водят тима нагоре.

Спартак бе по-активен в първите минути, бурно подкрепян от свои фенове. В 11-ата минута Сабри отправи първия точен удар към едната от двете врати, но стражът на домакините спаси. Само минута по-късно по-добрата игра на варненци даде резултат. След прекрасна комбинация Виктор Митев нахлу отляво и върна от аутлинията към Николай Иванов, който технично насочи топката в мрежата - 1:0 за Спартак.

След попадението варненци продължиха да играят тактически по-правилно - бързо затваряха пространствата, бързо преливаха в двете фази и използваха всяка възможност за бързи и рационални атаки.

В 23-тата минута Владо Мирчев шутира от дистанция, но в ръцете на вратаря. Шест минути по-късно Митев вдигна от фаул на далечната греда и Мирчев засече топката от трудно положение, но улучи външната страна на мрежата.

В 33-тата минута Созопол отправи първия си удар във вратата - от фаул, но Нисторов показа добра реакция и изби в корнер.

В 38-ата минута Георгиев напусна и бе сменен от юношата на Левски Даниел Начев, известен като Меси. Последният изпъкна към края на полувремето с техничен рейд, след който шутира майсторски към вратата, но кълбото мина встрани. Начев, обаче получи овации от публиката на Спартак за нестандартното изпълнение.

След почивката в игра за варненци се появиха вратарят Иван Атанасов, Николай Борисов, Георги Божилов и Георги Бабалиев.

В 59-ата минута Начев вдигна от корнер и Бабалиев шутира от воле в аут.

В 63-тата минута Архан Исуф спъна Парашкевов и реферът отсъди дузпа. От бялата точка играч на Созопол бе точен за 1:1.

След това Исуф бе сменен от каращия проби Димитър Цонев от Етър.

Малко по-късно вратарят на Спартак Иван Атанасов се намеси умело и предотврати второ попадение.

В 78-ата минута юношата на Спартак Мартин Янакиев се появи в игра и секунди по-късно попадна в прегръдките на своите. След хубав пас на Даниел Начев Янакиев се разписа с удар за учебник - 2:1 за Спартак.

Лош късмет, обаче имаше друго ново попълнение на варненци - Александър Стефанов. Халфът влезе в началато на второто полувреме, но в 82-рата минута напусна принудително терена. Стефанов бе ритнат брутално и излезе заради травма, а заради фаула играч на Созопол получи справедливо червен картон. Двата отбора продължиха с по 10 души, тъй като Спартак нямаше повече смени.

Съставът на Спартак (1-4-1-2-3): Станислав Нисторов (46 - Иван Атанасов) - Архан Исуф (64 - Димитър Цонев), Генади Луго, Ибрям Ибрям (46 - Никола Борисов), Велислав Боев (80 - Николай Василев) - Цветан Илиев (46 - Тодор Кулев) - Георги Георгиев (38 - Даниел Начев), Николай Иванов (78 - Мартин Янакиев) - Виктор Митев (46 - Георги Бабалиев), Мехмед Сабри (46 - Александър Стефанов), Владо Мирчев (46 - Георги Божилов)