Спартак победи Светкавица и дръпна с 6 точки на върха

28.03.2021 / 16:50 3

Снимка Фейсбук/ФК Спартак Варна

Спартак победи Светкавица с 2:0 в мач от XXI кръг на Трета лига - Североизточна група, игран на стадион "Спартак".

Така варненци увеличиха преднината си на върха на 6 точки. Спартак има 51 пункта, а тимът от Търговище остана с 45.

Домакините контролираха събитията на терена през цялото време и заслужено спечелиха, като точен за успеха на два пъти беше Йоан Маринов в 12-ата и 48-ата минута.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на Васил Ненов. Както писахме, бившият футболист и треньор на Спартак почина на 82 години.

В 6-ата минута Генади Луго вдигна технично и Йоан Маринов изпрати със задна ножица топката в ръцете на вратаря.

В 12-ата минута Спартак откри резултата. Юнуз Юнуз поднесе топката на тепсия на Йоан Маринов, който вкара на празна врата - 1:0.

В 35-ата минута Николай Илиев от гостите шутира опасно, но топката се отби от крака на Мартин Паскалев.

В 40-ата минута Георги Георгиев получи добър пас от Луго около дъгата на големия пеналт. Халфът на Спартак отправи техничен удар, но над вратата.

В 48-ата минута Йоан Маринов отново порази вратата на гостите. Той се разписа отблизо след прекрасно подаване на Янчо Андреев - 2:0.

Пет минути по-късно Юнуз изведе Сабри на чиста позиция, но нападателят шутира във вратаря.

В 81-вата минута Християн Славов запази вратата си суха, след като отрази блестящо два поредни шута от близко разстояние на Реан Кръстев. Това бяха първите точни удари във вратата за Светкавица.

Съставът на Спартак (1-4-1-2-3): Християн Славов (ж.к.) - Генади Луго (ж.к.), Ибрям Ибрям, Мартин Паскалев, Велислав Боев (57 - Мирослав Георгиев) - Кристиан Върбанов (76 - Анте Бачков) - Янчо Андреев, Георги Георгиев - Юнуз Юнуз, Йоан Маринов (ж.к., 72 - Янаки Смирнов), Мехмед Сабри (57 - Николай Иванов, ж.к.).