Спартак получи гол накрая и изпусна победата в Русе

29.08.2020 / 18:53 1

Снимка: "Петел"

Дунав и Спартак завършиха 1:1 в мач от четвъртия кръг на Трета лига – Североизточна група на градския стадион в Русе. Янчо Андреев изведе варненци напред след почивката, но в последната минута Диян Димов изравни.

Варненци бяха подкрепяни мощно от агитка от над 100 души.

Спартак започна по-добре и създаде две положения до 10-ата минута, но вратарят на русенци Винченцо Ангелов се справи добре. Първо той изби диагонален шут, а после и удар с глава след корнер.

В следващите минути гостите продължиха да имат териториален превес, държаха топката и опитваха флангови атаки.

Дунавци се бранеха организирано и разчитаха на контраатаки, които обаче не им се получаваха.

В 53-тата минута по-добрата игра на варненци даде резултат. След центриране топката бе свалена с глава към Янчо Андреев, който от четири метра от воле я насочи в мрежата - 1:0 за Спартак.

Красивото попадение бе бурно аплодирано от феновете на варненския тим, които по-рано бяха запалили факли.

Малко след това варненци пропуснаха да убият интригата. Янаки Смирнов изведе със скрит пас Венци Гурков, който нахлу сам отляво и шутира от малък ъгъл, но вратарят на русенци спаси.

В 60-ата минута Дунав отправи първия си точен удар към вратата чрез Джан Хасан - топката тупна коварно, но Християн Славов показа добър рефлекс и я изби.

След това спартаклии продължиха да държат топката далеч от своето наказателно поле и да печелят време.

В 90-ата минута домакините изравниха след втория си сериозен удар. След диагонално подаване от фаул завърналият се в Дунав Диян Димов - Виера се разписа след плонж с глава - 1:1.

След края на двубоя се получи напрежение между футболиста на Спартак Симеон Симеонов и феновете на Дунав, но страстите бяха потушени в зародиш.

Съставът на Спартак: 12. Християн Славов, 6. Кристиян Георгиев (87. 15. Мартин Янакиев), 3. Ибрям Ибрям, 5. Мартин Паскалев, 23. Мартин Минчев (57 - 11. Симеон Симеонов), 13. Кристиян Върбанов (ж.к.), 2. Велислав Боев, 19. Янчо Андреев, 11. Венцислав Гурков, 10. Янаки Смирнов, 9. Анте Бачков (65 - 90. Тугай Неджет).