Спартак постигна седма поредна победа във Втора лига и излезе начело

11.12.2021 / 15:50 1

Снимка: Булфото, архив

Спартак победи с 2:1 Септември (София) у дома в двубоя от 22-ия кръг на Втора лига. Това бе седми пореден успех на варненци, които излязоха начело в класирането преди утрешния мач между Етър и Хебър. Двата отбора са с по 43 точки, а тимът на Васил Петров е с 45. Днес един от основните конкуренти за върха - Миньор, направи 2:2 при гостуването си на Септември (Симитли) и е четвърти с 41.

Единственият гол през първото полувреме реализира Иван Колев от домакините, който бе точен в петата минута. Той обаче получи червен картон в 32-ата мин. и докрая домакините бяха с човек по-малко.

След почивката Марио Илиевски изравни в 72-ата, но веднага след това Мехмед Сабри донесе трите точки за "соколите".

Това бе последният мач на тима през есента.