Спартак постигна трета победа във Втора лига

13.08.2023 / 21:04 0

Снимка:ПФК Спартак

Спартак постигна третата си победа във Втора лига. Преди минути "соколите" надиграха Бдин (Видин) с 1:0 на своя стадион в среща от петия кръг на надпреварата.

Спартак имаше игрово предимство през първата част. Ромееш, Начев и Ахмедов излязоха на позиция още до 15-ата минута, като най-опасен бе ударът на Ахмедов с глава близко над вратата. Грънчов с глава стреля в аут в 28-ата мин. За гостите Ушагелов на два пъти се измъкна зад защитата на соколите, но веднъж Георгиев парира удара му, а след това нападателят стреля в аут.

Единственият гол отбеляза Георги Мариянов в продължението на първото полувреме, когато след изпълнение на корнер от Виктор Митев надскочи противников играч и прати с глава топката в мрежата.

Натискът на Спартак продължи и през втората част. В 61-вата минута Ахмедов засече отблизо центриране, но вратарят изби. В 69-ата минута Ромееш стреля от воле в аут. Андриан Димитров в продължението шутира във вратаря.

С този успех варненци излязоха на второ място в класирането с 10 точки. Лидер е Септември (София), който спечели днес и петия си мач от старта на кампанията.

Съставът на Спартак: Георги Георгиев, Атанас Зехиров, Ангел Грънчов, Александър Цветков, Виктор Митев, Георги Мариянов, Даниел Начев, Айвън Ангелов, Ивей Ромееш, Ахмед Ахмедов, Евгений Илиев (Никола Виденов, Борислав Вакадинов, Преслав Петров, Йоан Бауренски, Хидает Хюсеин, Симеон Иванов, Мехмед Сабри, Адриян Димитров, Йохан Н`зи).