Спартак потопи Дунав след силно второ полувреме

14.03.2021 / 16:45 1

Снимка и видео Фейсбук/ФК Спартак Варна

Спартак обърна Дунав с 3:1 след силно второ полувреме в мач от XIX кръг на Трета лига - Североизточна група на стадион "Спартак".

Домакините губеха с 0:1 на почивката, но след нея натикаха съперника в неговата половина и направиха пълен обрат с три безответни гола на резервите Йоан Маринов и Анте Бачков, както и на Георги Георгиев.

Това е осма поредна победа за Спартак, като за последен път тимът загуби точки при 0:0 на 18 октомври 2020 година в Нови Пазар.

Днес пък бе сложен край на "сухите мрежи" на Спартак в 14 мача поред. За последно преди този двубой варненци бяха получили гол при 1:1 на 29 август 2020 година в Русе. Любопитно е, че сега отново дунавци прекъснаха тази тяхна серия.

Заради отсъствието на Велислав Боев като ляв бек за варненци действаше Ибрям Ибрям, в центъра на защитата бяха Генади Луго и Мартин Паскалев, а десен защитник - Кристиан Върбанов.

Във 2-рата минута Мартин Паскалев отправи първия точен удар към вратата на гостите - с глава, но вратарят Цветелин Енчев изби в корнер.

В първите 25 минути липсваха интересни положения пред двете врати. Домакините владееха повече топката, но гостите пресираха добре и затваряха бързо пространствата.

В 28-ата минута Сабри се измъкна отляво и шутира по диагонала, но в аут.

В 33-тата минута тактически правилната игра на русенци даде резултат. Диян Димов изведе свой съотборник, той отправи удар, който Християн Славов изби, но Симеон Иванов се оказа най-съобразителен и се разписа след добавка - 1:0 за Дунав.

В последните секунди на първото полувреме Дунав пропусна да отбележи втори гол. Диян Димов намери от дълбочина на скорост Дажн Хасан, който нахлу сам срещу вратаря, но стреля край дясната странична греда.

Второто полувреме започна с натиск на Спартак.

В 53-тата минута Юнуз Юнуз отправи силен удар, но над вратата на гостите.

Две минути по-късно Янчо Андреев шутира в ръцете на вратаря. Последва и нов шут на Юнуз, избит от стража на русенци в корнер.

Малко след това Юнуз центрира и Смирнов би с глава в аут.

В 58-ата минута Георгиев вдигна от фаул и Янчо Андреев насочи топката с глава във вратаря.

В 62-та минута вратаря на Дунав Енчев изби удар с глава на Мартин Паскалев в корнер с риск да се контузи и се наложи да му се оказва медицинска помощ.

Тоталното превъзходство на Спартак логично доведе до изравнително попадение. В 70-ата минута Георги Георгиев бе фаулиран и съдията отсъди дузпа, която резервата Йоан Маринов превърна в гол - 1:1.

В 74-тата минута силно пазещият вратар на Дунав Цветелин Енчев изби кълбото в корнер след мощен шут от фаул на Георги Георгиев.

В 77-ата минута хубав удар с глава на Мартин Паскалев премина на сантиметри над гредата.

В 81-вата Спартак се размина с пореден шанс за пълен обрат - след удара на Миролсав Георгиев топката профуча в опасна близост край гредата.

В 87-ата минута Спартак най-после ликува. След показна атака отдясно Кристиан Върбанов подаде към току що влезлия Анте Бачков, който шутира силно - топката отскочи от напречната греда и тупна зад голлинията - 2:1 за домакините.

В 90-ата минута Георги Георгиев направи с нисък удар резултата 3:1.

Съставът на Спартак: Християн Славов - Кристиан Върбанов (ж.к.), Генади Луго, Мартин Паскалев, Ибрям Ибрям - Николай Иванов, Георги Георгиев, Янчо Андреев ж.к. (90+1 - Тодор Кулев) - Янаки Смирнов (86 - Анте Бачков), Мехмед Сабри (66 - Йоан Маринов), Юнуз Юнуз (66 - Мирослав Георгиев)

Съдия: Красимир Кръстев, асистенти: Светослав Стойчев, Ясен Лулев, четвърти съдия: Веселин Гацев, дежурен делегат: Милен Христов