Спартак поведе като гост на Марек, но взе само точка - 1:1

08.08.2021 / 20:04 0

Спартак завърши 1:1 при гостуването си на Марек в мач от четвъртия кръг на Втора лига. Варненци успяха да поведат в резултата, но допуснаха изравняване.

Първо полувреме бе равностойно и без сериозни положения пред двете врати.

След почивката отборите се активизираха и гостите излязоха напред след гол в 55-ата минута. Тогава Мирчев стреля в гредата и Георги Бабалиев отбеляза с добавка от воле.

В 70-ата минута Генади Луго извърши нарушение в собственото си наказателно опле и Марек получи право да изпълни дузпа, която Александър Близнаков превърна в изравнително попадение.

До края на срещата Спартак бе по-опасният тим, но футболисти на варненци изпуснаха на два пъти очи в очи срещу Младенов. По-фрапантен от двата пропуска бе този на Божилов.

Така тимът на Васил Петров има 7 спечелени точки след първите си четири срещи.

Съставът на Спартак: Християн Славов, Архан Исуф, Виктор Митев, Генади Луго, Никола Борисов, Николай Иванов, Цветан Илиев, Янчо Андреев, Мехмед Мехмед, Георги Бабалиев, Владислав Мирчев (Александър Стефанов, Георги Божилов, Георги Георгиев, Даниел Начев, Ибрям Ибрям, Мартин Янакиев, Станислав Нисторов)