Спартак продължи победната серия напролет с 4:1 над Хитрино

23.03.2019 / 17:00 1

Спартак записа победа с 4:1 над Хитрино в мач от 20-ия кръг на Трета лига - Североизточна група. Така варненци вече са с 11 точки пред този съперник, като двата тима са съответно втори и трети в таблицата.

Успехът е шести поред за отбора на Енгибар Енгибаров и пети от пет мача през пролетния полусезон. Любопитното е, че след подновяването на първенството след зимната пауза головата разлика на спартаклии е 22:2.

Домакините отбелязаха и четирите си попадения през първото полувреме. Юлиан Загоров откри резултата в 5-ата мин., а в 32-ата Васко Боев удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Румен Николов. Самият Николов покачи на 3:0 в 37-ата, а Севдалин Стайков вкара четвъртото попадение за домакините в 40-ата. Хитрино успя да реализира почетен гол в последната минута.

Домакините удариха и 3-4 греди. Капитанът Боян Илиев бе заменен принудително в 16-ата мин. от Милен Николов. Все още не е ясно каква е точно травмата му, но от щаба на варненци вярват, че тя е лека.

Съставът: Иван Иванов, Александър Йовчев, Севдалин Стайков, Боян Илиев (16 Милен Николов), Стефан Иванов, Благовест Гачев, Васко Боев, Румен Николов, Валентин Веселинов, Беадир Беадиров (81 Иво Михайлов), Юлиан Загоров (46 Ивайло Русев)