Спартак пусна жалба срещу съдийството от мача с Локомотив (Пд)

12.10.2022 / 17:00 3

Снимка: Булфото

Ръководството на Спартак (Варна) подаде жалба към Съдийската комисия на БФС за съдийството в мача срещу Локомотив (Пловдив), съобщиха от варненския клуб.

В жалбата са описани няколко ситуации, една от които е отмененият гол в 31-вата минута на Денис Баланюк. Срещата от 13-ия кръг на първенството завърши 0:2.

Попадението на Баланюк, което не беше признато след преглед с помощта на системата за видеоповторение (ВАР), беше при резултат 0:0. Другата претенция е за неотсъдена дузпа в полза на домакините в началните минути на двубоя.

"Очакваме реакция от страна на съдийската комисия към БФС и се надяваме подобни ситуации да бъдат разяснявани в бъдеще, за да не се ощетяват отбори от българското първенство в Първа лига!, пише в съобщението на варненския клуб.