Спартак размаза дубъла на ЦСКА 1948 в София и доближи лидера на две точки

07.12.2023 / 13:51 0

Снимка Фейсбук, Спартак Варна

Отборът на Спартак размаза ЦСКА 1948 II с 5:0 в отложена среща от 18-ия кръг във Втора лига на стадиона в столичния комплекс Царско село. Така играчите на Васил Петров доближиха лидера Септември на 2 точки. В последните мачове за тази година спартаклии ще гостуват на Янтра в понеделник, а столичани играят ден по-рано в Плевен.

Победата е най-голямата за Спартак тази есен, след като три пъти бе спечелил у дома с по 4:0. Освен това варненският тим има най-доброто нападение и втората най-добра защита във втория ешелон. "Соколите" са реализирали 33 гола и са допуснали 15.

Срещата ще бъде запомнена и от Даниел Халачев, който вкара първото си попадение за своя роден клуб.

Варненци поведха в 2-рата минута, когато Румен Руменов бе изведен с прекрасен пас сам срещу вратаря Станислав Нисторов, излъга го и насочи кълбото в празната врата - 1:0 за "соколите".

В 32-рата минута дисциплинираната и тактически правилна игра на варненци им осигури комфортен аванс в резултата. Руменов подаде към Йохан Н'зи, който финтира защитник и се разписа с майсторски удар по земя за 2:0.

В 54-тата минута Бауренски получи контузия и бе заменен принудително от Преслав Петров, а малко след това с две бързи попадения в рамките на една минута варненци убиха интригата.

В 62-рата Велислав Боев центрира от корнер и Ангел Грънчов вкара с глава на бившия си клуб - 3:0, а в 63-тата след перфектен пас отдясно на Зехиров капитанът Руменов отбеляза със страхотен шут втория си гол в срещата и четвърти за отбора му.

След като си свърши работата по най-добрия начин Руменов бе сменен, като преди да излезе той даде капитанската лента на Александър Цветков.

В 82-рата минута току-що влезлият Даниел Халачев направи резултата 5:0. Юношата на клуба бе точен с глава след подаване на Даниел Начев, с който влязоха заедно в игра преди три минути. Това бе първи гол на Халачев за родния му Спартак.

Съставът на Спартак: 89. Никола Виденов, 9. Мехмед Сабри (69 - 7. Евгений Илиев), 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев, 5. Йоан Бауренски (54 - 3. Преслав Петров), 13. Георги Мариянов, 10. Румен Руменов-капитан (69 - Айвън Ангелов), 81. Атанас Зехиров, 29. Ахмед Ахмедов (79 - 45. Даниел Начев,), 75. Йохан Н'зи (79 - 99. Даниел Халачев)

Резерви: 23. Денислав Жеков, 19. Кристиян Курбанов, 11. Виктор Митев, 18. Хидает Хюсеин

Съдия: Геро Писков, асистенти: Радослав Вутов, Иван Иванов, четвърти съдия: Вилиян Видинов (и четиримата от София)

БФС Делегат: Валентин Лазаров (Перник)

Съдийски наблюдател: Петър Петров (Велико Търново)