Спартак с трета загуба поред и без вкаран гол

03.08.2019 / 22:00 2

Снимка: Sportal.bg

Отборът на Спартак (Варна) записа трета загуба поред във Втора лига.

Варненци паднаха от ЦСКА 1948 с 0:2 в мач от третия кръг на стадион „Васил Левски” и остават на последно място в класирането, без спечелена точка и единственият отбор в групата без вкаран гол.

Първата по-интересна ситуация бе пред вратата на гостите, когато Тони Иванов стреля от пряк свободен удар, но над вратата. В 15-ата минута Ивайлов навлезе в наказателното поле на варненци и шутира, но и той изпрати топката над напречната греда. Две минути по-късно Ивайлов отново стреля, този път извън границата на наказателното поле, но в аут. В ответната атака Румен Николов отправи първия точен шут в мача, но той не затрудни вратаря на домакините Михайлов, пише Sportal.bg.

В 33-ата минута ЦСКА 1948 изпусна най-чистото положение. Шопов изведе Гущеров сам срещу вратаря, но нападателят не успя да реализира, стреляйки в Иванов. Топката попадна в Сашо Александров, който нацели напречната греда, след което стражът на гостите я улови.

В 39-ата минута „червените” получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Шопов. Гостите от Варна оспорваха решението на съдията близо две минути, а след като протестът им приключи, Гущеров вкара с изстрел в левия ъгъл за 1:0.

До края на полувремето Иво Иванов центрира към Николов, който стреля с глава, но твърде слабо и Михайлов улови.

В 53-тата минута домакините пропуснаха отличен шанс да удвоят. Тони Иванов се пребори със защитник, нахлу в наказателното поле, но останал очи в очи с Иванов стреля в тялото на вратаря.

Пет минути по-късно Спартак като по чудо не изравни. Недобре избита от червената защита топка попадна в краката на Иван Кирев, който шутира от границата на наказателното поле в лявата греда.

След тази ситуация ЦСКА 1948 натисна по-сериозно своя съперник. В 79-ата минута Денислав Александров бе близо до попадение, но стреля покрай вратата. Само 120 секунди по-късно Шопов изведе Александров, който центрира успоредно на голлинията, но сантиметри не достигнаха на Гущеров да отбележи.

В 85-ата минута домакините вкараха втори гол. Янко Сандански проби отляво и центрира към Тони Иванов, който с добър изстрел от 11 метра покачи на 2:0.

В 90-ата минута варненци можеха да върнат едно попадение след грешка на червената отбрана, когато Георги Колев излезе сам срещу Михайлов, но шутира в тялото на вратаря.

Първи игрови минути за Спартак през това първенство записа възстановеният Боян Илиев. Капитанът влезе в 81-вата минута и заигра като централен нападател.

Съставите:

ЦСКА 1948: 33. Михайлов, 25. Ал. Александров, 21. Василев, 12. Дяков, 30. Атанасов, 20. Сандански, 71. Иванов, 17. Ивайлов, 8. Климентов, 10. Шопов, 99. Гущеров

Спартак: 1. Иван Иванов, 16. Йовчев, 83. Пенев (81 - Илиев), 4. Иво Иванов, 3. Радев, 2. Томов, 13. Боев, 24. Костадинов, 21. Кирев (70 - Колев), 11. Де Фретес, 90. Николов (46 - Русев)