Спартак се срина в Пазарджик и получи лоши новини от други стадиони

16.02.2020 / 15:53 2

Отборът на Спартак изгуби от Хебър с 0:3 в мач от XIX кръг във Втора лига в Пазарджик. Така варненци продължиха черната си серия - седма поредна загуба и девет поредни мача без победа (осем загуби и равен) и само с един вкаран гол.

Освен поражението, спартаклии получиха и лоши новини от други стадиони. Лудогорец II победи Локомотив (Сф) с 2:1, а на почивката Струмска слава води с 2:0 на Литекс в Ловеч. Това означава, че разградчани вече имат 9 точки аванс пред варненци, а радомирци може да се откъснат със 7 пред Спартак, ако също спечелят.

Срещата в Пазарджик ръководи Петър Григоров, а за варненци дебют направиха Джеричио Валантайн, Кристиан Върбанов, Мартин Ачков, Христо Иванов, Венцислав Гурков, Ивелин Ангелов и Лионел Самба.

Варненци бяха подкрепяни от 12 свои привърженици, които пътуваха с три коли. Те не плащаха пари за билет, тъй като входът е свободен, а на билетите им пишеше 0 лева.

В първите 20 минути домакините владееха повече топката, но гостите се бранеха добре. Липсваха интересни ситуации пред двете врати.

Малко след това хебърци отправиха първия си удар във вратата, но Славов спаси. В 30-ата минута след корнер домакините вкараха гол, но той бе правилно отменен заради нарушение срещу Християн Славов. На вратаря на Спартак бе оказана медицинска помощ и играта бе прекъсната за повече от 3 минути.

В 35-ата минута Спартак създаде най-чистото положение до този момент - силен удар на Абушев бе избит от вратаря на Хебър в корнер.

В 49-ата минута Хебър откри резултата. След изпълнение на корнер Янко Анжгелов насочи топката с глава в мрежата - 1:0.

В 68-ата минута домакините отбелязаха втори гол. Вратарят Славов изби шут от фаул, защитник на Спартак не можа да изчисти и Георги Андонов отблизо прати кълбото в мрежата - 2:0. Преди попадението нидерландецът Валантайн получи контузия и след гола бе сменен от французина Лионел Самба.

В 88-ата минута Хебър направи победата си класическа с гол на Октай Хамдиев - 3:0.

Съставът на Спартак (1-3-5-2): Християн Славов – Джеричио Валантайн (71 - Лионел Самба), Кристиан Върбанов, Георги Динков – Стефан Иванов (ж.к.), Мартин Ачков, Мирослав Георгиев, Христо Иванов, Венцислав Гурков (66 - Ивелин Ангелов) – Янаки Смирнов, Рангел Абушев (ж.к.).