Спартак спечели в Радомир и излезе втори. Сабри вкара гол-шедьовър

05.12.2021 / 15:53 2

Снимка Фейсбук, ФК Спартак Варна

Спартак победи Струмска слава с 2:1 в мач от XXI кръг във Втора лига в Радомир и излезе на второ място в класирането. Варненци имат 42 точки, с една по-малко от лидера Етър. Трети и четвърти с по 40 пункта са Хебър и Миньор, които утре излизат един срещу друг в Перник. Етър пък приема дубъла на Лудогорец. След този кръг Спартак ще продължи да е с мач по-малко от своите три конкурента за влизане в елита.

Треньорът на варненци Васил Петров заложи на 4-1-2-3, като Ибрям Ибрям излезе като ляв бек, а Велислав Боев - като десен външен халф.

В 9-ата минута гостите откриха резултата. След извеждащо подаване на Янчо Андреев Иван Колев пое топката с гърди и технично я насочи край вратаря - 1:0 за Спартак.

В следващите близо 30 минути липсваха сериозни удари и положения пред двете врати, но личеше, че варненци са по-класният отбор.

В 37-ата минута Мехмед Сабри реализира гол-шедьовър. Той нахлу отляво, прибра си топката с левия крак, елиминирайки защитник и я насочи с десния в сглобката - 2:0 за Спартак.

В 45-ата минута след удар от фаул на футболист на Струмска слава кълбото се отби от страничната греда на вратата, пазена от Нисторов.

В началото на второто полувреме Луго напусна и сменилият го Георги Георгиев влезе в средата на терена, а Исуф се върна на десния бек. Мартин Янакиев пък смени Колев и поведе атаката.

В 48-ата минута домакините намалиха резултата. След центриране на втора греда техен играч бе точен с глава - 1:2.

В следващите минути варненският тим пазеше минималната си преднина си с мъдра и тактически правилна игра в дефанзивен план и използваше всяка възможност за атака.

В 79-ата минута капитанът на Спартак Янчо Андреев усети болки и бе заменен от талантливия Георги Дичев.

Резултати от другите днешни срещи в XXI кръг: Монтана - Марица 0:1, Септември (Сф) - Марек 1:1, Спортист - Литекс 1:1, Янтра - Септември (Сим) 2:0.

Съставът на Спартак: 1. Станислав Нисторов, 6. Генади Луго (46 - 8. Георги Георгиев), 3. Ибрям Ибрям, 19. Никола Борисов, 83. Иван Пенев, 13. Архан Исуф, 17. Цветан Илиев (73 - 20. Николай Иванов), 10. Янчо Андреев (79 - 66. Георги Дичев), 2. Велислав Боев, 9. Мехмед Сабри (62 - 45. Даниел Начев), 27. Иван Колев (46 - 15.  Мартин Янакиев).

Резерви: 12. Християн Славов, 24. Георги Божилов

Съдия: Валентин Станчев, асистенти: Станимир Трифонов, Петър Балтов, четвърти съдия: Стоян Арсов, БФС делегат: Николай Младенов, Съдийски наблюдател: Владимир Владимиров