Спартак стъпи накриво в Шумен! Поведе с 2:0 на Хитрино, но накрая стигна до 3:3 след драма и автогол

06.10.2018 / 17:49 10

Отборите на Хитрино и Спартак направиха 3:3 в зрелищен мач от VII кръг на Трета лига – Североизточна група в Шумен, в чийто край имаше голяма драма.

В 89-ата минута резултатът беше 2:2, когато след грешка на Милен Николов Хитрино поведе с 3:2. В ответната атака играч на домакините си вкара автогол за крайното 3:3.

Иначе срещата започна перфектно за Спартак. Ивайло Русев откри в 9-ата минута, а три по-късно Илиян Неделчев направи 2:0 за варненци.

В 33-тата минута играч на домакините намали резултата след удар с глава - 1:2.

В 45-ата минута Илиян Неделчев изпусна да вкара трети гол за гостите. Нападателят изскочи сам срещу вратаря, но шутира в аут.

В 55-ата минута вратарят на спартаклии Иван Атанасов бе грубо фаулиран и напусна терена с контузия. На негово място влезе юношата Калин Дянков. Пет минути по-късно след контра Хитрино стигна до изравнително попадение - 2:2.

Минута преди края Хитрино поведе с 3:2, но в последните секунди автогол донесе точката на варненци - 3:3.

Съставът на Спартак: Иван Атанасов (55 - Калин Дянков), Александър Йовчев, Милен Николов, Боян Илиев, Стефан Иванов, Тодор Маринчев, Васко Боев, Валентин Веселинов, Даниел Димитров (68 - Владислав Георгиев), Ивайло Русев, Илиян Неделчев (73 - Десислав Дяков)