Спартак взе класическа победа и излезе трети, само на точка е от върха

19.11.2021 / 16:23 1

Снимка Фейсбук/Срещу мафията в Спартак Варна

Спартак победи Спортист с 3:0 в мач от XVIII кръг във Втора лига в Своге. Така варненци вече са на трето място с 39 точки, колкото има и Миньор, който обаче спечели прекия двубой с варненци и заради това е втори във временното класиране. Лидер е Етър е с 40 пункта, а Хебър слезе на четвърто място с 37 точки.

Първите 15 минути на срещата в Своге преминаха равностойно, без да има удари в очератанията на двете врати.

Постепенно гостите взеха инициативата. В 21-вата минута след добра атака Янчо Андреев шутира с глава, но вратарят на домакините изби в корнер.

В 24-тата минута Спартак откри резултата. След центриране от корнер Никола Борисов бе точен с глава - 1:0 за варненци. Това е първи гол на защитника за тима, в който дойде през лятото.

Натискът на варненския отбор продължи и в 27-ата минута се разписа и Иван Колев. Нападателят насочи кълбото в мрежата, след като получи пас от Янчо Андреев - 2:0 за Спартак.

В 39-ата минута Янчо Андреев опита да намери с прострелно подаване от фланга на чиста позиция Иван Колев, но пред централния нападател защитник се хвърли и изби с шпагат топката в корнер. Последва фаул за домакините и след центрирането техен играч би с глава, но в ръцете на Нисторов.

В 56-ата минута Иван Колев уби интригата с второто си попадение в двубоя. Той пресече върната топката към вратаря, премина край него и вкара на празна врата - 3:0 за Спартак.

В 61-вата минута Виктор Митев сам поиска смяна заради болки в крака и на негово място влезе Велислав Боев.

След това мачът се доигра за протокола, тъй като Спартак с умна и мъдра игра пазеше комфортната си преднина и не даде шанс на домакините за почетен гол.

В следващия кръг, с който се преполовява първенството, Спартак приема Монтана на 27 ноември (събота) от 12,45 часа. Мачът ще се предава директно по Диема Спорт.

Другите резултати от днешните срещи в XVIII кръг: Етър - Литекс 2:1 (победен гол за домакините в добавеното време), Марек - Хебър 2:0, Миньор - Добруджа 0:0, Септември (Сим) - Лудогорец II 2:1.

Съставът на Спартак: 1. Станислав Нисторов (ж.к.), 13. Архан Исуф (ж.к.), 6. Генади Луго (ж.к., 70 - 8. Георги Георгиев), 19. Никола Борисов, 83. Иван Пенев, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев (кап, 81 - 45. Даниел Начев), 11. Виктор Митев (61 - 2. Велислав Боев), 9. Мехмед Сабри (81 - 22. Александър Стефанов), 27. Иван Колев (70 - 20. Николай Иванов), 7. Георги Бабалиев

Резерви: 12. Християн Славов, 3. Ибрям Ибрям

Съдия: Радослав Гидженов, асистенти: Николай Чакъров, Васил Шавов, четвърти съдия: Светослав Лазаров, БФС делегат: Николай Младенов, съдийски наблюдател: Стефан Иванов