Спартак взе само точка при гостуването си на Берое

25.05.2023 / 22:24 1

Спартак взе само точка при гостуването си на Берое, завършвайки 1:1 в мач от плейаутите на efbet Лига. Двата отбора си размениха по един гол преди почивката, а през втората част чисти голови положения липсваха.

Евандро беше точен за „соколите“ в 20-ата минута, докато Серкан Юсеин изравни в 41-вата.

Ремито по-скоро е положително за старозагорци, които са 12-и с 31 точки. В същото време Спартак Варна се нуждаеше от победа, за да се отлепи от дъното. След като варненци не успяха да я постигнат, остават на последното място с 22 точки, на 1 зад Хебър и на 3 зад Септември, пише dsport.

В 3-ата минута Берое отправи първия удар към една от двете врати. Уерди Мара стреля от границата на наказателното поле, но беше безкрайно неточен.

Три минути по-късно късметът покри варненци. Топката се отби от напречната греда. При изпълнение на пряк свободен удар с центриране на далечната греда беше намерен Васил Василев. Той отклони към Макс Челич, който стреля с глава. Със сетни усилия, с върха на пръстите Кристиано Фигуеиредо успя да отклони топката в гредата, след което защитата пред него изчисти.

Минутка след това Уерди Мара проби отдясно, преодолявайки двама. Симеон Мечев получи пред наказателното поле и опита удар по земя, но покрай целта.

В 20-ата минута Спартак Варна организира бърза атака и успя да излезе напред в резултата. Виктор Митев успя да отнеме топката. Лерой Микелс напредна и изведе зад защитата на беройци Евандро. С хубав удар по земя той преодоля Иван Караджов за 0:1. Берое имаше претенции за извършено нарушение от Митев при отнемането на топката. Такова категорично нямаше.

Секунди по-късно „соколите“ можеха да удвоят преднината си. Микелс получи в предни позиции и остави на Денис Баланюк. Неговият удар от чиста позиция беше спасен от Караджов.

Половин час след началото Ивей Ромееш получи свободно пространство, от което се възползва, след което потърси удар в далечния ъгъл – покрай целта.

В 39-ата минута Спартак Варна пропусна нов шанс. Лерой Микелс проби отляво и нахлу в наказателното поле. Той отправи тежък удар, който прати на земята Макс Челич. Защитникът храбро застана на пътя на топката и изби с глава.

Две минути по-късно Берое възстанови равенството. Серкан Юсеин получи на метри пред наказателното поле, обърна се и стреля в далечни ъгъл. Фигуеиредо не реагира добре и топката влетя в мрежата му.

В 51-вата Спартак Варна организира скоростна атака, която завърши с удар от движение на Лерой Микелс, но на сантиметри над целта. Караджов остана на място и почти не реагира. Явно опитният страж прецени, че топката излиза в аут.

Четири минути по-късно Микелс изненада Иван Караджов с коварен удар от сериозна дистанция. Вратарят на домакините не беше готов за това изпълнение, но за негово щастие топката кацна върху напречната греда и излезе в аут.

В 58-ата минута Денис Баланюк беше забравен от защитата на Берое при центриране от фал. Нападателят беше сам на далечната греда, но не успя да засече топката.

В 65-ата минута Лерой Микелс беше изведен в наказателното поле. Той показа техника, преодоля Серкан и опита удар от малък ъгъл, но не намери целта.

Шест минути по-късно Даниел Начев тръгна на пробив през центъра, но беше спрян от Йоан Бауренски пред наказателното поле. От Спартак Варна поискаха дузпа, но тъй като дори да е имало нарушение, то беше извън наказателното поле, така че ВАР нямаше как да се намеси. Иво Андреев беше категоричен, че няма фал.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Берое беше близо до гола. Ромарио Мойс центрира отляво. Калоян Кръстев скочи високо и стреля с глава. Фигуеиредо парира удара му. Клайдер Машедо направи добавка, но покрай целта.

В 84-тата минута Уерди Мара получи отдясно, влезе в наказателното поле и стреля по земя. Фигуеиредо нямаше добра видимост и не реагира. Вратарят на „соколите“ само изгледа топката, която премина покрай десния страничен стълб.

В последната минута от редовното време Микелс тръгна на индивидуален рейд, който завърши с опасен удар, но над вратата.

Последният шанс беше на сметката на Спартак Варна дълбоко в добавеното време. След центриране от фал топката се удари в гърба на включилия се в атаката Фигуеиредо. Пламен Димов можеше да нанесе удар, но не успя. Жоао Марио го направи, но много неточно.

Берое: 73. Иван Караджов - К, 4. Бубакар Траоре (Сана Гомеш 46'), 6. Макс Челич, 8. Серкан Юсеин (Йоан Бауренски 67'), 10. Уерди Мара (Божидар Пенчев 90'), 14. Педро Енрике (Ромарио Мойс 46'), 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 19. Васил Василев, 98. Тонислав Йорданов (Калоян Кръстев 63')

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигуеиредо, 66. Александър Цветков, 3. Бен Карамоко, 22. Роберто Хименес, 11. Виктор Митев – К, 17. Александър Беолусов (Данииел Начев 67'), 82. Иван Йорданов, 7. Лерой Микелс, 12. Евандро (Пламен Димов 90'+1'), 14. Ивей Ромееш, 27. Денис Баланюк (Жоао Марио 83')