Спартак взе скъпоценна точка от мача с Ботев в Пловдив

17.04.2023 / 16:47 2

Стопкадър Диема Спорт

"Соколите" прекъснаха черната серия от четири поредни загуби в елита.

Отборите на Ботев и Спартак завършиха 1:1 в мач от от 26-ия кръг на efbet Лига в Пловдив. Николай Минков даде преднина на "канарчетата" в 36-ата минута след груба вратарска грешка. Денис Баланюк възстанови равенството с гол в 66-ата минута. Така Ботев остава 10-и, но вече с 28 точки, с 4 повече от 11-ия Ботев Враца. Спартак пък е 16-и с 13 пункта, с 4 по-малко от предпоследния Хебър.

Още във 2-рата минута домакините бяха близо до го гола. Самюел Акере бе намерен в наказателното поле. Той нанесе изстрел, който обаче попадна право в ръцете на стража на Спартак, пише gong.bg.

Три минути след това Иван Йорданов опита изстрел от сериозна дистанция, а топката мина на сантиметри от страничния стълб на вратрата.

В 11-ата минута Лерой Микелс също пробва с далечен шут, който обаче бе отразен от Кристиано Фигуеиредо. Последва корнер, при който отново се стигна до далчен изстрел - блокиран. При втори ъглов удар Димов стреля с глава, но над вратата.

Николай Минков бе изведен от Траоре в 18-ата минута. Той нахлу в наказателното поле, но не успя да нанесе хубав изстрел, тъй като бе затворен от защитник на "соколите".

В 23-ата минута Херо трябваше да направи принудителна смяна след неприятна контузия на Жоао Марио, който бе изнесен на носилка. В игра се появи Денис Баланюк. Пет минути по-късно Ботев Пловдив организира бърза контраатака, поведена от Абдулайе Траоре, който намери Джеймс Ето'о в наказателното поле. Вторият опита да пусне остро подаване към бялата точка, но бе блокиран.

Ботоев поведе в 36-ата минута. Николай Минков се разписа след груба грешка на вратаря на Спартак. Той не успя да се справи с изстрел на Траоре и изпусна топката. От това се възползва Минков, който я прати в празната врата.

Четири минути преди края на първото полувреме Дилан Мертенс направи добър индивидуален пробив и опита изстрел от ръба на наказателното поле. Топката рикошира в противников играч и излезе в корнер. Домакините не застрашиха стража на "соколите" от ъгловия удар.

Второто полувреме започна с добра игра на Ботев. В 49-ата минута първо Самюел Акере опита изстрел, който бе блокиран, а след това и Николай Минков шутира, но и той бе спрян.

В 56-ата минута Абдулайе Траоре нахлу в наказателното поле, показвайки страхотната си индивидуална техника. Той опита изстрел от малък ъгъл, но Фигуеиредо излезе бързо напред и успя да спаси с тяло.

Абдулайе Траоре излезе сам срещу стража на "соколите" в 60-ата минута, но не успя да го преодолее. След грешно подаване на защитник на гостите, топката стигна до Николай Минков, който не уцели опразнената врата.

Спартак Варна стигна до изравнителен гол в 67-ата минута. Денис Баланюк бе намерен с прострелно подаване на близката греда. Той успя да вкара с гърди, падайки на земята, след като Хидайет Ханкич не успя да се намеси.

В 77-ата минута Антоан Бароан центрира, а Мартин Секулич успя да изпревари Пламен Димов и да стреля с глава. Ударът му обаче не бе точен, а мина встрани от вратата. Минута след това Мартин Секулич бе повален на земята в наказателното поле на "соколите". Играчите на Ботев имаха претенции за дузпа, но съдията показа, че такава няма да има.

Ботев отново застраши вратата на Фигуеиредо. ​Дилан Мертенс шутира от границата на наказателното поле, който обаче не бе точен.

В добавеното време на срещата Спартак Варна не успя да се възползва от бърза контраатака. Евандро бе изведен, но се забави и Роберто Пунчец го спря. След това последва далечен удар на Денис Баланюк, с който Хидайет Ханкич се справи.

Стартовите състави на двата отбора:

БОТЕВ: 13. Хидайет Ханкич, 6. Дилан Мартенс, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър ван Хертъм, 44. Роберто Пунчец

Старши треньор: Бруно Балтазар

СПАРТАК: 31. Кристиано Фигуеиредо, 6. Луан да Силва, 25  Пламен Димов, 3. Бен Карамоко, 66. Александър Цветков, 11. Виктор Митев, 82. Иван Йорданов, 22. Роберто Хименез, 7. Лерой Микелс, 14. Ивей Ромееш, 23. Жоао Марио (Денис Баланюк, Ивайло Климентов, Нейтън Олдър)