Спартак загуби от Ботев (Враца) с 0:3 в контрола

22.06.2022 / 20:41 0

Снимка: Петел, архив

Спартак загуби от Ботев (Враца) с 0:3 в контрола. Това бе трети спаринг за варненския тим от лятната му подготовка като преди това "соколите" отстъпиха с 0:5 срещу ЦСКА 1948 и победиха с 2:1 Славия.

Двубоят се игра на стадиона на Царско село. Даниел Генов вкара първия гол в мача в 5-ата минута. Попадението дойде след изпълнение на ъглов удар. През втората част блесна намиращият се на проби бивш играч на Септември Симитли Жан-Пиер Да Силва, който вкара два гола в 67-ата и 70-ата минута на двубоя. При първия излезе сам срещу вратаря и го преодоля, а след това нанесе хубав удар извън наказателното поле.

Валери Христов в заключителните секунди на срещата си изкара червен картон за грубо влизане в краката на футболист на Спартак.

БОТЕВ ВРАЦА – Спартак Варна 3:0
1:0 Даниел Генов 5, 2:0 Жан-Мишел Да Силва 67, 3:0 Жан-Мишел Да Силва 70

БОТЕВ ВР: Красимир Костов (60 – Иван Дерменджиев), Диего Фераресо (62 – Валери Христов), Мартин Кавдански (46 – Меси Биатомусока), Луис Фелипе (74 – Луис Гузман), Мартин Николов (46 – Рафаел Мартинес), Стефан Гаврилов (74 – Петър Кепов), Чавдар Ивайлов (46 – Иван Валбуена), Сантиаго Монтоя (67 – Митко Панов), Красимир Тодоров (46 – Жан-Пиер Да Силва), Даниел Генов (56 – Виктор Василев), Браян Переа (65 – Пламен Спасов)

СПАРТАК ВН: Иван Дичевски, Илкер Будинов, Тихомир Димитров, Никола Борисов, Виктор Митев, Янчо Андреев, Цветан Илиев, Даниел Начев, Ивей Ромееш, Божидар Васев, Георги Бабалиев (Станислав Нисторов, Велислав Боев, Генади Луго, Ибрям Ибрям, Руслан Чернеко, Проспер Менди, Мартинс)

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са!

За реклама в "Петел" на цена от 50 лева на ПР публикация пишете на info@petel.bg