Спартак загуби от най-добрия, но показа, че ще го бъде

11.02.2023 / 16:55 0

Снимка Булфото

Спартак показа добра игра, въпреки че изгуби от Лудогорец с 1:2 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига на стадион "Спартак". Кирил Десподов откри резултата в 9-ата минута, а в 20-ата Игор Тиаго удвои. Дебютантът за "соколите" Луан Да Силва върна едно попадение в 57-ата минута след майсторско изпълнение.

Срещата бе дебютна за новия треньор на "соколите" Димитър Димитров, който през зимния трансферен прозорец направи мащабна селекция и с играта си "соколите" потвърдиха очакванията, че могат да играят по-сериозна роля в първенството.

Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на гостите, когато Жоао Марио стреля с глава след центриране отляво, но над напречната греда, пише Sportal.bg.

Лудогорец отговори подобаващо малко по-късно. Текпетей изведе Тиаго сам срещу вратаря в 9-ата минута, бразилецът копна топката над домакинския страж, а притичалият Десподов я прати в мрежата от трудна позиция.

Спартак не се стъписа и само 120 секунди по-късно можеше да изравни след пробив на Ивей и завършващ шут на Руменов от чиста позиция, но Вердон изчисти пред голлинията. В 17-ата минута Ивей отново изтормози гостуващата отбрана, а ударът му рикошира коварно в крак на противников футболист и се насочи към горния десен ъгъл на вратата пазена от Падт, но нидерландецът прояви класа и изби в корнер.

И когато Спартак опита да пресира Лудогорец в собствената му половина, "орлите" организираха мълниеносна атака, която доведе до втори гол. Това се случи в 20-ата минута. Русо намери с дълъг диагонален пас Фон Витри. Защитникът бързо изведе Текпетей отдясно, а крилото веднага пусна към Тиаго, който с едно докосване простреля Фигейредо за 2:0.

В 23-ата минута Нонато пропусна да се разпише от близка дистанция след подаване на Десподов, тъй като шутира над напречната греда от 6-7 метра.Секунди по-късно Тиаго пропусна очи в очи със стража на варненци.

Второто полувреме започна с две много добри възможности пред Лудогорец за трети гол. При първата Десподов се озова сам срещу вратаря под ъгъл и пробва пас към Тиаго, но сбърка. В 47-ата минута отново крилото на "орлите" получи отлично извеждащо подаване от Текпетей, след което пусна топката покрай Фигейредо, но изстрелът му излезе в аут.

Само 120 секунди по-късно Микелс отправи страхотен фалцов шут, който се отклони в лявата греда. Лудогорец отговори със сериозен пропуск на Десподов в 52-рата минута, когато футболист №1 на България за 2022 г. не успя да преодолее Фигейредо след удар от 5-6 метра.

В 55-ата вратарят на Спартак спаси още веднъж, този път изстрел с глава на Тиаго.

Пропуските на гостите бяха наказани от Да Силва в 57-ата минута, когато футболистът на Спартак овладя добре в наказателното поле на "орлите" и технично реализира.