Спартак загуби с 0:2 от Добруджа в Добрич

28.09.2023 / 18:59 4

Снимка: ПФК Спартак

Спартак (Варна) загуби с 0:2 при гостуването си на Добруджа в мач от 11-ия кръг на Втора лига.

В 16-ата минута на двубоя Милен Гамаков намери Преслав Йорданов и централният нападател без забавяне прати топката в мрежата - 1:0 за "жълто-зелените".

Гостите от Варна създадоха две-три по-опасни разбърквания пред рамката на Добруджа, но не съумяха да изравнят, пише "Спортал". В средата на второто полувреме бившият играч на гостите Андриан Димитров направи добавка отблизо и покачи на 2:0, с което домакините си осигуриха трите точки.

След този неуспех варненци останаха на пето място с 19 точки, като са на три от третото място и на осем от лидера Септември, който днес обърна от 0:1 до 3:1 Марица. Добруджа е четвърти също с 19.

В следващия кръг Спартак приема Струмска слава (Радомир). Мачът е на 2 октомври от 19 часа.

Съставът на Спартак: Никола Виденов, Атанас Зехиров, Преслав Петров, Александър Цветков, Велислав Боев, Йоан Бауренски, Георги Иванов, Айвън Ангелов, Ивей Ромееш, Ахмед Ахмедов, Йохан Н'зи (Денислав Жеков, Кристиян Курбанов, Стефан Стефанов, Любослав Маринов, Даниел Начев, Хидает Хюсеин, Симеон Иванов, Евгений Илиев, Мехмед Сабри)