Спартак загуби с 1:2 като гост на Черноморец (Бургас) в контрола

23.01.2021 / 16:13 1

Снимка: Петел, архив

Варненският Спартак загуби с 1:2 като гост на Черноморец (Бургас) в контрола.

Единственият гол в двубоя срещу лидерите в Трета лига - Югоизточна лига, вкара Янаки Смирнов в 46-ата мин. от дузпа.

Мирослав Радев откри за домакините от Бургас в 25-ата минута при грешка в защитата на варненци. Те изпълниха корнер, но почнаха да връщат топката назад. При последния грешен пас назад Мирослав Радев излезе сам срещу вратаря, преодоля го и вкара на празна врата.

Малко след началото на втората част Спартак изравни с попадение на Янаки Смирнов от дузпа, която беше отсъдена заради нарушение на Валентин Иванов. 8 минути по-късно Жулиен Парушев направи 2:1. Антон Узунов влезе от ляво към центъра и стреля. Стражът на спартаклии изпусна топката при опита си да улови и при добавката Парушев довкара за 2:1.