Спартак загуби с 1:3 от Арда у дома

20.08.2022 / 20:05 3

Снимка: Булфото

Спартак (Варна) загуби с 1:3 от Арда у дома в мач от 7-ия кръг на efbet лига. Двубоят бе интересен, предложи доста голови ситуации.

Тонислав Йорданов даде аванс на гостите в 22-ата минута, когато се възползва от подаване на Светослав Ковачев. В 41-ата минута центриране на Руслан Черненко намери Никола Борисов в наказателното поле и той с глава изравни. В 56-ата минута Арда отново излезе напред в резултата след много красив гол на Лъчезар Котев с изстрел от дъгата на наказателното поле. Секунди преди това попадение обаче реферът Димо Димов, който преди повече от 10 години игра в Спартак, не даде явен корнер за "соколите", а след изпълнението на аута се стигна до второто попадение за тима от Кърджали.

Веднага след това варненци стиннаха до втори гол, дело на Ивайло Климентов, но той не бе зачетен заради засада. Минута преди края на редовното време Лъчезар Котев изведе много добре Иван Коконов в наказателното поле и резервата вкара трети гол за Арда.

След това поражение Спартак остава с една точка и е на дъното в таблицата. В следващия кръг варненци ще гостуват на Локомотив (София) в събота (27 август).

Спартак Вн – Арда 1:3

0:1 Тонислав Йорданов (22'), 1:1 Никола Борисов (41'), 1:2 Лъчезар Котев (56'), 1:3 Иван Коконов (89')

Спартак Вн: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев (53' - 23. Проспер Менди), 19. Никола Борисов, 22. Сами Ел Анаби (72' - 3. Ибрям Ибрям), 51. Илкер Будинов, 17. Цветан Илиев (к) (73' - 20. Николай Иванов), 13. Руслан Черненко, 8. Ивайло Климентов, 11. Виктор Митев (73' - 9. Мехмед Сабри), 7. Георги Бабалиев (80 ' - 71. Георги Чукалов), 30. Божидар Васев

Арда: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов, 9. Тонислав Йорданов (71' - 18. Ласана Н’диайе), 10. Светослав Ковачев (71' - 17. Иван Коконов), 11. Александър Георгиев, 20. Деян Лозев (79' - 8. Милен Желев), 24. Алекс Петков, 26. Ел Мами Тетах (46' - 33. Иван Тилев), 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (к), 97. Жосе Жуниор (46' - 70. Христо Иванов)

Съдия: Димо Димов

Жълти картони: Сами Ел Анаби, Никола Борисов, Божидар Васев (С); Александър Георгиев, Тонислав Йорданов, Деян Лозев, Иван Коконов (А)