Спартак започна с победа във Втора лига

16.07.2023 / 20:52 0

Снимки "Сини вълци"

Отборът на Спартак победи ЦСКА 1948 II с 2:1 в мач от първия кръг във Втора лига на стадион "Спартак". Дебют за Спартак направиха цели девет футболисти, като единият от тях - Йоан Бауренски, беше тренирал само три пъти с тима.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на известния привърженик на Спартак Радослав Казаков - Ръбчо, който почина на 59 години, а феновете на "соколите" от фракция "Сини вълци" го почетоха с транспарант, на който пишеше: "Почивай в мир, Ръбчо!"

В 26-ата минута домакините имаха претенции за дузпа. Бауренски изведе с перфектен пас зад защитата Виктор Митев, който пое с гърди и би в гърдите на вратаря, а след това двамата се сблъскаха. Реферът даде знак играта да продължи.

В следващите минути домакините се опитаха да притиснат съперника и след центриране отляво топката отиде към Бауренски, който шутира в аут.

Натискът на Спартак продължи и след центриране на Митев от корнер Александър Цветков намери топката от воле, но я насочи над вратаря.

В 51-вата минута логичното се случи и Спартак поведе. След центриране отляво на Виктор Митев Ахмед Ахмедов вкара красив гол с глава - 1:0.

Веднага след това Ахмедов нахлу мощно и бе спънат от защитник, като варненци поискаха дузпа или фаул пред пеналта, но сигнал на рефера не последва.

Малко след това Спартак изпусна ново положение. Ахмедов излъга вратаря и насочи кълбото към празната врата, но защитник изчисти от голлинията.

Противно на случващото се на терена, гостите изравниха с първия си точен удар. В 61-вата минута резервата Мариян Тонев шутира точно по диагонала - 1:1.

Спартак обаче реагира светкавично и отново излезе напред. В 64-тата минута Ахмедов бе фаулиран, реферът отсъди дузпа и от бялата точка Румен Руменов се разписа хладнокръвно - 2:1.

В добавеното време от пет минути Ахмедов се отскубна сам срещу вратаря, но топката му бе избита. Последва атака на гостите и силен шут към вратата, но Георги Георгиев бе добре пласиран и боксира кълбото.

Съставът на "соколите" по схемата 4-3-3: 23. Георги Георгиев - 4. Борислав Вакадинов, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев (66 - 9. Мехмед Сабри) - 13. Георги Мариянов, 5. Йоан Бауренски (72 - 18. Хидет Хюсеин), 10. Румен Руменов (87 - 3. Преслав Петров) - 7. Евгений Илиев (62 - 45. Даниел Начев), 9. Ахмед Ахмедов, 11. Виктор Митев - капитан

Резерви: 89. Никола Виденов, 75. Йохан Н' зи, 88. Симеон Иванов, 22. Стефан Стефанов, 31. Андриан Димитров

На гостите пази бившия вратар на Спартак Станислав Нисторов, а в защита игра Теодор Валентинов, който е син на наставника на домакините Валентин Илиев.

Срещата ръководи Любослав Любомиров от Перник, асистенти бяха Тодор Вуков и Иван Иванов от София, а четвърти съдия - Светослав Лазаров от Бургас.

БФС делегат беше Валентин Вълчев от Търговище, а съдийски наблюдател - Живко Недялков, от Бургас.