Спартак завърши лагера в Турция с 2:0 срещу Македония (Гьорче Петров)

02.02.2023 / 14:53 0

Кадър: "Спортал"

Спартак (Варна) победи с 2:0 Македония (Гьорче Петров) в последната си контролна среща от лагера в турския курорт Анталия. Така варненци се завръщат от южната ни съседка без загубен двубой. Съперникът на "соколите" заема седмо място в елита на Северна Македония.

В началните минути на двубоя Спартак организира няколко добри атаки, като Румен Руменов и Родния Антуи стреляха от дистанция, но неточно. В 15-ата минута бърза контраатака на “соколите” доведе до това Жуао Марио да излезе сам срещу вратаря на Македония (ГП), но ударът му мина на сантиметри от страничния стълб. В 21-ата минута Румен Руменов отправи шут, с който изпробва рефлексите на Тасев. Вратарят на северномакедонците обаче улови без проблем. Първо в 28-ата минута отново Руменов опита атрактивно изпълнение със задна ножица, но не успя да нацели достатъчно силно топката и тя попадна в ръцете на стража. 3 минути преди края на първата част пък дойде и може би най-чистото положение в срещата. Ивей Ромееш напредна добре отдясно и центрира към наказателното поле. Там Лерой Микелс се извиси във въздуха и игра опасно с глава, но кълбото премина встрани. За северномакедонците Мишевски и Алексовски имаха шансове. Първият игра слабо с глава в 35-ата минута, което не затрудни Фигейредо, докато Алексовски не успя да намери мрежата след опасна атака на своя тим към края на полувремето.

През първите минути на второто полувреме не се създадоха толкова опасни положения, колкото през почти цялата първа част. В 59-ата минута обаче Грешка на Пламен Димов стави Стойков да му отнеме, да напредне с топка в крака и да остане фронтално очи в очи с Дичевски. За щастие обаче ударът на халфа на Македония (ГП) бе неточен. В 66-ата минута обаче Спартак успя да разпечата вратата на своя противник. Влезлият като резерва Беланюк стреля по прекрасен начин от дъгата на наказателното поле и с точен изстрел в долния десен ъгъл матира вратаря на северномакедонците.  В 84-ата Румен Руменов удвои разликата. Той също отправи силен шут отдалеч като прати топката директно във вратата на съперниковия страж.

Срещата пропуснаха Никола Борисов, Божидар Васев и Роберто Хименес заради болежки.

Варненци се прибират от Турция утре и ще се готвят в морската столица до първия си двубой от пролетния дял на шампионата срещу Лудогорец, който ще се проведе на 11 февруари (събота) от 15 ч. на стадион "Спартак".

Съставът на Спартак: 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ивей Ромееш 3. Бен Карамоко, 25. Пламен Димов, 66. Александър Цветков, 17. Александър Белоусов, 8. Ивайло Климентов, 77. Румен Руменов, 13. Лерой Микелс, 47. Родни Антуи, 23. Жуао Mарио
Резерви: 21. Иван Дичевски, 1. Стефан Петков, 11. Виктор Митев, 20. Нейтън Холдър, 28. Андриан Димитров, 27. Денис Баланюк, 51. Иван Йорданов