Спартаклии ще спорят за трофей

20.01.2018 / 19:53 0

Хандбалистите на „Спартак” победиха „Добруджа” с 19:17 (12:10) и си осигуриха най-малко сребърни медали от финалния турнир за Купата на България в Горна Оряховица. Както е известно, варненци взеха и първия си двубой в групата срещу „Асти 91” с 31:20, и утре от 11,30 часа ще спорят за трофея с домакина „Локомотив”.

„Странен мач изиграхме срещу „Добруджа”. Имаше много сблъсъци, дошли след честите контакти на игралното поле. В резултат на тях още в 3-тата минута Лазар Петков напусна със спукана скула, а на Ивелин Иванов му разбиха носа и се върна в игра чак накрая. Иначе водехме непрекъснато, на моменти дори с 5-6 гола. Три минути преди сирената, обаче те изравниха при 17:17. След това вкарахме два безответни гола, като за успеха помогна и вратарят ни Ерсин Хюсеин, който спаси два сериозни удара”, заяви наставникът на спартаклии Веселин Станков.

Той съжалява, че не решили мача по-рано заради многобройните пропуски. „Изтървахме доста положения - от линията и сами срещу вратаря. Или имаше подценяване, или липса на концентрация в завършващия удар”, допълни Станков.