Спасители носиха на ръце ранена жена в планината: Кой ще плати за акцията?
Поредна спасителна операция на планинската служба. Този път заети в планината се оказаха спасителите от Добринище и Банско, които трябваше да помагат на българска туристка, която контузи крака си по време на преход в Пирин планина, съобщава Нова тв.
Тя успяла да стигне до Самодивските езера над хижа "Безбог", когато обаче заради травма в глезена не можела да продължи. Оказало се, че жената няма застраховка и ще трябва сама да плати разходите по спасителната операция.
„Все още няма култура туристите да сключват планинска застраховка”, коментира в „Здравей, България” планинският спасител Ивайло Валелов.
Той посъветва туристите, когато отиват в планината, да са добре екипирани, а телефоните им да бъдат заредени.
Ивайло Валелов уточни, че една спасителна акция излиза около 1000 лева, но няма точно фиксирана цена, защото зависи от различни обстоятелства.
Редактор "Екип на Петел"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

