Спасяват дете, заседнало в 26-метров кладенец в Индия

28.10.2019 / 12:56 0

Десетки работници се състезават с времето, за да се опитат да спасят 2-годишно момче, хванато в капан от повече от 72 часа в 26-метров кладенец в Южна Индия, съобщи АФП, цитирана от БГНЕС.


Момчето е паднало в кладенеца с диаметър 30 сантиметра в петък следобед, докато играело в близост до дома си в квартал Тиручирапали в щата Тамил Наду.

За кратко била използвана термична камера за наблюдение на телесната температура на детето, докато кислородът бе подаван през тръба. Малкото дете Суджит Уилсън беше в безсъзнание, но дишаше до неделя сутринта, но оттогава спасителите не успяват да проверят състоянието му.

Властите съобщиха, че детето първоначално се е вклинило на около 9 метра, преди да се подхлъзне към дъното в изправено положение.

„Това е надпревара с времето“, каза Джавахарлал Неру, старши окръжен офицер на мястото. Работниците са използвали нефтен дренаж, за да изкопаят дупка, успоредна на кладенеца, но платформата се разпадна на около десет метра заради скалистата земя.

Опитите да се използват роботизирани устройства за спускане на въжета, за да се прикрепят към китката на момчето, се провалиха в събота.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама