Специалист за кучешките боеве в Петрич: Забрана на породи, не е решение, просто кметовете трябва да си вършат работата
Редактор: Юлия Георгиева
e-mail: julia_georgieva_petel.bg@abv.bg
кадър Нова тв
На хартия зоополиция има, но още не съм я видяла в действие.
Това коментира пред Нова тв Нина Огнянова, председател на сдружение "ВОТАН - нов живот за питбула".
Има напредък на работата на полицията срещу престъпления срещу животните. Преди години, когато подавах сигнали, полицаите ме гледаха с насмешка и смятаха, че им губя времето, разказа тя.
В клипа, който бе разпространен тези дни за бой между кучета в Петрич, има място за поне две ефективни присъди - за организиране на кучешки бой и за причиняване на смърт по особено мъчителен начин. Има заснемане на клип с цел разпространение, има и присъствие на малки деца. Така че по закон може да се очаква присъда до 5 години затвор и глоба до 50 000 лева. Това е само за боевете, посочи тя.
Забраняването на дадени породи кучета не е никакво решение, дори може да доведе до обратен резултат. Това, което е нужно, е ефективен контрол, кметовете да си вършат работата - нищо повече, посочи тя.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

2
2
