Спряха тока на жена с апарат на командно дишане
Ники трябвала да реши какво да направи с мизерната си пенсия – да плати сметката или да нахрани внучетата си, така обрекла собствения си живот
Гръцкото ЧЕЗ спря тока на възрастна жена, която живее с апарат на командно дишане, с което за малко да предизвикат необратим финал за клетата жена, съобщават гръцките медии, цитирани от в. България днес.
Г-жа Ники Музу живее с апарат, но тази подробност не омилостиви служителите на ЧЕЗ, които ескортирани от полицаи прекъснаха тока в бедния квартал Сета Катерина на всички длъжници. Жена живее с оскъдна пенсия, от която издържа две внучета и скоро е била изправена пред огромна сметка за 10 000 евро от ЧЕЗ. Пред дилемата дали да плаща на вноски ток или да храни двете невръстни деца, жената е избрала второто в резултат на което е обрекла собствения си живот, знаейки, че апарата за командно дишане работи само с ток и че ще остане без кислород.
Целият беден квартал е потънал в мрак заради дълговете към ЧЕЗ, а сина на г-жа Музу, който отишъл да протестира пред ЧЕЗ е задържан с белезници в полицията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

