Сръбският патриарх: Присъдата на Младич е дело на Дявола
Снимка: spc.rs
Доживотната присъда на Ратко Младич е незаслужена и е поредно доказателство, че в Хага за виновни се сочат само сърбите. Това заяви пред местния в.”Ало” сръбският патриарх Ириней.
Той запита защо трибуналът дава толкова тежки присъди само на сръбските лидери от конфликтите в бивша Югославия, пише btvnovinite.bg.
Според него единственият начин за битка с неправдите е сърбите да следват своя собствен път като народ и държава.
На 22 ноември Международният трибунал в Хага осъди на доживотен затвор 75-годишния Ратко Младич, бивш командир на армията на босненските сърби във войната от 1992-1995 г. „Касапинът от Босна“ бе признат за виновен по 10 от общо 11 обвинения, сред които геноцид, военни престъпления и престъпления срещу човечеството.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

