Сребро и злато от Световната купа за грациите ни

24.05.2015 / 18:36 2

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал в съчетанието с пет ленти на Световната купа в Ташкент, информира Нова ТВ.

Грациите останаха само на няколко десети от Израел, които триумфираха в дисциплината. Третото място заеха Беларус. При индивидуалните съчетания Невяна Владинова е на шесто място на финала с топка с оценка 17.350, а Мария Матева остана на стотни от медал в обръча, след като е четвърта с 17.850.

Михаела Маевска, Ренета Камберова, Христиана Тодорова, Цветелина Стоянова и Цветелина Найденова вчера изиграха днес блестящо своето съчетание с два обръча и три чифта бухалки, получиха най-високата оценка на турнира - 17.750 точки и грабнаха златните медали.

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели втори златен медал на Световната купа в Ташкент, Узбекистан. След като вчера възпитаничките на Ина Ананиева триумфираха в многобоя, днес те сториха това и в съчетанието с два обръча и три чифта бухалки.

Следете 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!