Станка Златева: В националния отбор по борба трябва да се говори само на български език

03.04.2025 / 22:20 2

снимка: Булфото

Българската федерация по борба обяви решенията си след проведено заседание на Управителния съвет.

Двукратната сребърна олимпийска медалистка Станка Златева и новите властимащи държат изрично в националния отбор да се говори само на български, а основен приоритет става централизираната подготовка на представителните тимове преди големи форуми, предава БГНЕС.

Въвеждат се следните нови етични правила:

- В националния отбор на първенства, турнири и лагери, комуникацията да се осъществява на официалния език за страната - български език.

- Всички официални изявления, включително такива пред медии, да се осъществяват на български език и да изразяват единствено отношение към Република България, официалните институции на Република България, "Българска федерация по борба", включително символите на Република България – герб, знаме и химн", пишат от БФБорба на официалния си сайт.

"Приоритет е централизираната подготовка на представителните национални отбори в трите стила. Условие за участието на европейско първенство, световно първенство и олимпийски игри и финансирането на съответните състезатели, е участието им в централизираната подготовка. Изключение от това условие се допуска при изключителни и извънредни случаи по предложение на старши треньора на националния отбор и след вземане на решение на УС на БФБорба.

Според Решение за картотекиране за 2026 г., в клуб ще се допускат до трима чужденци, включително и натурализирани граждани, но не повече от двама в даден стил", добавят от централата.

 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
0
2
kjk (преди 8 месеца)
Рейтинг: 159825 | Одобрение: 17575
Това повдига въпроса за броя на майчиния език!!!Намусен;):woot: Него да си го говорят в къщи!!!;)Намусен:wassat: В Конституцията си е написано,просто трябва да се спазва!!!УхиленУсмивкаАнгелче 
1
2
MrBean (преди 8 месеца)
Рейтинг: 201820 | Одобрение: -1610
С извинение,ама Крушарската мадона да измисли нещо по-умно.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама