Станкулова зарадва с прогнозата за утре

16.04.2025 / 20:00 0

Мая Иванова. Кадри: Нова ТВ

И утре ни очаква още един спокоен пролетен ден, зарадва синоптичката на Нова телевизия Никол Станкулова. Над източна България денят ще бъде предимно слънчев. На запад ще има повече облаци, но слаби дъждове очакваме само около планините. Вятърът ще бъде слаб, до умерен, от югоизток и затоплянето в страната ще продължи. Сутринта температурите ще бъдат с границите от седем до към 11 – 12 градуса.

През деня максималните ще достигат между 21 и 26 градуса, но заради все още хладната морска вода стойностите по Черноморието ще са около 10 - 11 градуса, обясни Станкулова.

В планините затоплянето продължава и утре, като в зимните ни курорти стойностите ще достигат до около 15 градуса. Повече облаци ще има в масивите на запад, където не е изключено да има незначителни валежи от дъжд. Вятърът ще бъде умерен, в посока от югоизток.

В петък и събота над нашата страна ще се развива купесто-дъждовна облачност. Следобед на много места в западна и централна България ще има кратки дъждове, придружени и с гръмотевици. Има риск и от градушки, а дневните температури слабо ще се понижат.

На Великден през деня ще се радваме на повече слънце и температури до 20 - 25 градуса.

В началото на новата седмица отново очакваме превалявания, съобщи още синоптичката на Нова телевизия.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама