Старшата на Черно море изпусна Берое под Аязмото

15.04.2018 / 17:59 0

Отборът на Черно море завърши 2:2 при гостуването си на Берое в Стара Загора в мач от 22-рия кръг на Елитната група до 19 години. “Моряците”, водени от Николай Кънчев, поведоха в резултата с 2:0, но допуснаха изравняване.

В 20-ата минута Виктор Попов центрира отдясно и Лъчезар Йорданов с глава откри резултата. В 60-ата Лъчезар Йорданов намери Мартин Дичев в наказателното поле след добра флангова атака и талантът на варненци прониза стража на домакините за 2:0. Само три минути по-късно старозагорци получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, отсъден за игра с ръка в наказателното поле след центриране от корнер и последвалото меле. Така в 63-ата минута Берое намали на 2:1. В 70-ата минута “моряците” “заспаха” и футболист на Берое бе изведен очи в очи срещу вратаря Иван Дичевски и изравни.

До края на срещата Черно море пресира съперника в собствената му половина и създаде куп чисти положения за гол. Пропуски от няколко метра обаче лишиха варненци от успех в тази среща.

В следващия кръг Черно море приема тима на Лудогорец в отложен мач от 17-ия кръг. Срещата е в сряда, 18 април, от 15,30 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Виктор Попов, Йордан Радев, Георги Топалов, Добромир Добрев (46-Мартин Дичев), Петър Вуцов, Александър Георгиев (75-Кристиян Арсовски), Александър Стефанов, Лъчезар Йорданов, Румен Касабов (80-Георги Вълов), Антоан Вълчев (70-Данаил Димов)