Старшата на Черно море изпусна поне точка срещу ЦСКА

23.03.2017 / 17:10 0

Юношите старша възраст на Черно море изтърваха да изненадат лидерът в Елитната група до 19 г. ЦСКА. Възпитаниците на Тодор Каменов загубиха гостуването в София с 2:3, като само груби грешки в защита не им позволиха да си тръгнат поне с точка, съобщава официалния сайт на клуба.

„Армейците“ поведоха още в 10-ата минута, когато след рикошет топката изненада Иван Дюлгеров и се озова във вратата му. Само 2 минути по-късно „моряците“ изравниха. Ертан Томбак напредна по крилото и подаде към Валентин Йосков, който нанесе завършващия удар. До края на полувремето положенията се редуваха пред двете врати, като варненци разчитаха повече на контраатаките.

Домакините нанесоха своя удар в началото на второто полувреме. Първо в 51-ата минута покачиха резултата на 2:1, а 10  минути по-късно се възползваха от нова грешка в защитата за 3:1. В 64-ата минута след нов пробив на Томбак, топката бе подадена към Илиан Илиев, който намали на 2:3. До края на мача нападателите на двата тима отправиха няколко удара, но до нов гол не се стигна.

Старши треньорът на варненци Тодор Каменов заяви за медийна група „Черно море“, че е доволен от офанзивната игра на своите възпитаници, но защитата е в посоката в която трябва да се работи много.

Следващият двубой на "моряците" в Елитната група е на 1 април, когато във Варна ще се изправят срещу Лудогорец. Мачът се явява  генерална репетиция за финала на Купата на БФС, в който ще се срещнат двата тима.