Старшата на Черно море продължава на върха и след 13-ия кръг

05.11.2018 / 16:00 0

Юношите на Черно море записаха пореден успех в Елитната група до 19 години. “Моряците”, водени от Мартин Христов, се наложиха с 2:0 срещу тима на Пирин Благоевград в среща от 13-ия кръг на шампионата. Така варненци остават на върха в подреждането с актив от 32 точки, следвани от ЦСКА и Лудогорец с по 27. Септември е на пета позиция с 26, но е с два мача по-малко.

Черно море стартира срещата с домакински натиск, но в средата на първата част остана с човек по-малко. Антоан Вълчев получи директен червен картон за разправия с вратаря на гостите и напусна терена след 20 минути игра. Въпреки численото си приемущество играчите на Пирин не успяха да притеснят варненци, които от своя страна създадоха две чисти положения за гол, пропиляни от Денислав Ангелов и Велислав Василев. В 35-ата минута за втори жълт картон бе изгонен футболист на благоеградчани, с което численото равенство на терена бе възстановено.

През второто полувреме Черно море показа характер и в 55-ата минута откри резултата. Велислав Василев се разписа от дузпа, отсъдена за фаул срещу самия него. Само 10 минути по-късно Виктор Попов покачи на 2:0 след хубав диагонален удар.

“Първото полувреме не играхме много добре. Подведохме се по играта на коравия тим на Пирин. През втората част свалихме топката на земяна и нещата ни се получиха. Радващото е, че след припряната игра през първо полувреме и най-вече след получения червен картон, не се притеснихме, а напротив – показахме характер и не отстъпвахме на гостите до изгонването на техния играч. Второто демонстрирахме самочувствие и променихме поведението си на терена. Оттам дойдоха и положенията и успяхме да спечелим трите точки”, каза треньорът на Черно море Мартин Христов.

В следващия кръг “моряците” гостуват на ЦСКА в София. Мачът е на 24 ноември от 14 часа.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Виктор Попов (70-Александър Георгиев), Йордан Радев, Георги Топалов, Мартин Дичев, Петър Вуцов, Лъчезар Йорданов (80-Христо Иванов), Велислав Василев (75-Иван Иванов), Данаил Димов, Антоан Вълчев, Денислав Ангелов.