Старшата на "моряците" изгуби от Ботев в Пловдив

11.09.2020 / 20:27 0

Източник и снимка: chernomorepfc.bg

Юношите старша възраст на Черно море отстъпиха с 0:1 гостуването си на Ботев в Пловдив в мач от 7-ия кръг на Елитната група до 19 години.

Варнеци не влязоха по най-добрия начин в срещата и още в първата минута можеха да допуснат гол. В ответната атака обаче Тони Иванов изпусна от добра ситуация да реализира. В 8-ата минута след рикошет топката достигна на втора греда и футболист на домакините с глава вкара за 1:0.

След попадението “моряците” на Мартин Христов създадоха няколко добри атака, които обаче не успяха да завършат по най-добрия начин. В 25-ата минута Паоло Пасков пропусна сам срещу вратаря, а в 35-ата Калин Георгиев стреля от фаул, вратарят изби, а при добавката Росен Стефанов от съвсем близо не успя да намери очертанията на вратата.

Втората част бе по-добра за футболистите на Черно море, които владееха инициативата и търсеха до последно изравнителното попадение. Първо вратарят на домакините спаси два хубави удара на Калин Георгиев и Светослав Николов, а Радослав Златев от 3-4 метра с глава пропусна може би най-чистото положение през вторите 45 минути. В средата на полувремето главният рефер можеше да отсъди дузпа за фаул срещу Радослав Златев, но прецени, че нарушение няма. От своя страна Ботев имаха много добро положение пред вратата на Стефан Петков, с което да вкарат втори гол и да затворят мача, но пропуснаха.

В следващия кръг Черно море приема Витоша (Бистрица) на 16 септември (сряда) от 17 часа.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков (55-Петър Иванов), Росен Стефанов, Берк Джевдет, Димитър Ралчев (46-Николай Златев), Калин Георгиев, Наско Янков, Светослав Николов, Паоло Пасков, Тони Иванов, Радослав Златев.