Страхотен Лудогорец победи Рома в луд мач

08.09.2022 / 21:46 0

Снимка Sportal.bg

Историческа победа в Европа за българския шампион.

Отборът на Лудогорец стартира по отличен начин груповата фаза на Лига Европа.”Орлите” победиха с 2:1 Рома в първия си двубой от Група “С” на надпреварата. Българите стигнаха до успеха с голове на двама бразилци. Каули откри резултата в 72-ата минута, а две минути след като Елдор Шомородов бе изравнил, новото попълнение Нонато донесе победата с гол в 86-ата.

Наставникът на “орлите” Анте Шимунджа залага на вратата на Серджио Падт, а пред него в защита Сисиньо, Оливие Вердон, Антон Недялков и новото попълнение Аслак Фон Витри. В халфовата линия ще действат Каули, Якуб Пьотровски и Шоу. В предни позиции ще са Бърнард Текпетей и Кирил Десподов по крилата и централен нападател Игор Тиаго.

Жозе Моуриньо пуска в игра голяма част от титулярните си състезатели. На вратата шанс получава Миле Свилар, в защитата е основната тройка - Рожер Ибанес, Крис Смолинг и Джанлука Манчини. Като халф бекове излизат Никола Залевски отляво и Зеки Челик отдясно. В халфовата линия ще действат Лоренцо Пелегрини, Неманя Матич и Браян Кристанте. В предни позиции пък са Андреа Белоти и Пауло Дибала.

В третата минута Лудогорец можеше да открие резултата. Десподов се изстреля по левия фланг и се измъкна от Манчини. Останал очи в очи с вратаря крилото обаче реши да подава към Текпетей вместо да стреля, но пасът се оказа по-дълъг от необходимото.

Последваха равностойни минути, като и двата тима имаха по няколко добри атаки, но без да застрашат вратата на съперника, пише Sportal.bg.

След 30-ата минута гостите вдигнаха оборотите и наложиха волята си, като стигнаха до няколко положения за гол. Първо Падт трябваше да се намесва при удар на Пелегрини, а при последвалия корнер Манчини нацели гредата, след като отклони топката с глава.

В края на полувремето Лудогорец отново изравни играта и погледна отново към вратата на Швилар, но до решителен удар не се стигна.

В първите секунди на втората част Рома бе много близо до това да открие резултата. Дибала намери отлични Пелегрини, който обаче останал сам срещу Падт реши да прехвърля вратаря вместо да стреля и сгреши, като прати топката над гредата.

В 72-рата минута на мача Лудогорец откри резултата. Каули бе оставен да навлезе в наказателното поле и с прецизен удар даде предимство на българите.

В 86-ата минута обаче Рома изравни. Центриране на Пелегрини отдясно намери резервата Елдор Шомородов, който с глава направи 1:1. Точка на спора постави Нонато с дебютния си гол за Лудогорец. Той пое пас в наказателното поле и насочи топката с майсторски удар край вратаря в мрежата - 2:1.