Страхотен успех за Варна! Силвия Георгиева стана балканска шампионка

12.02.2017 / 20:48 2

Лекоатлетката на варненския клуб Евър Силвия Георгиева се представи отлично на първия балкански шампионат в зала за юноши и девойки в Истанбул.

Снимка:BGathletic.com

В бягането на 3000 м тя спечели титлата, като постави нов личен рекорд и убедително зае първото място, пише BGathletic.com.


 
Варненката, която тренира при Цонка Господинова, подобри с близо 12 сек. личното си в зала и финишира за 9:36.81 мин. (Преди седмица на първенството в Добрич тя завърши за 9.48.65). Втора в Истанбул завърши туркинята Йонка Котлук – 9:49.55, а трета е сънародничката й Румейша Кошкун – 9:51.47.
 
На гюле за юноши нашите заеха 6-о и 7-о място. На по-предна позиция се класира Михаил Михалев със 17.21 м, а Николай Петров тласна 17.05 м.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Рейтинг: 43800 | Одобрение: -1925
Проверете за името на Йонка - няма такова турско име.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама