Страхотният млад тим на Черно море Тича надигра втория в класирането Берое

01.02.2019 / 20:13 2

Младият тим на Черно море Тича записа втора победа в първенството. Талантите на Галин Стоянов-Патрика надиграха с една точка разлика - 98:97 втория в класирането Берое в зала "Христо Борисов" във Варна, въпреки че на полувремето изоставаха с 15 точки разлика.

Наставникът на варненци не можеше да разчита на четирима играчи – Мартин Коцев, Мартин Йорданов, Цветомир Куртев и Кристиян Кръстев и използва в мача само 7 баскетболисти. Почти същата ситуация бе и за Любо Минчев, като и той използва съшя брой играчи в целия двубой.

Победата бе втора за варненския тим, който има и 13 поражения. Берое е с 11-4, като това бе втора поредна загуба с една точка за отбора на Любомир Минчев.  В последния кръг от второто завъртане Черно море Тича гостува на Академик Бултекс 99, докато Берое приема Балкан в директен сблъсък за второто място в класирането преди третия етап от редовния сезон.

Двубоят започна с пет безответни точки за „моряците“, но бързо гостите стигнаха до обрат и поведоха с 16:10. С колективни усилия домакините си върнаха водачеството в края на частта, а след десет минути игра резултатът бе равен – 21:21. Много силно стартира Георги  Боянов, който отбеляза 11 точки само за една четвърт.

Мачът бе много равностоен и в началото на втория период. След това обаче Берое взе инициативата, а след серия от 15:2 и отлични изяви на Александър Янев в нападение, тимът на Любомир Минчев се откъсна напред с двуцифрен аванс. Гостите продължиха да контролират събитията на терена и на почивката резултатът бе 53:38 в тяхна полза.

След паузата баскетболистите на Галин Стоянов заиграха много по-добре. Те започнаха да топят разликата и преди последната четвърт изоставаха едва с 4 точки при 69:73.

Берое отново поведе с двуцифрена преднина в началото на заключителния период. Домакините обаче не се отказаха и след кош на Михаил Молдов по-малко от четири минути преди сирената излязоха напред с 86:85. Берое пак дръпна с 5 точки, но минута преди края резултатът за пореден път бе равен – 93:93. Последва размяна на кошове, а при оставащи девет секунди Черно море водеше с 98:97. Любомир Минчев взе прекъсване, а след пропуски на Конър Франкамп и Тихомир Желев успехът бе за „моряците“.

Много силен мач за победителите изигра Георги Боянов, който отбеляза 39 точки. Той овладя и 17 борби (7 в нападение) и записа на сметката си 5 асистенции. Веселин Георгиев и Михаил Молдов отбелязаха по 16 точки, а с 10 точки завърши Цветан Савов.

Варненецът Александър Янев бе над всички за Берое със своите 30 точки и 11 борби (10 в нападение). Другият юноша на Черно море Тихомир Желев вкара 19 точки, Станислав Ваклинов се отчете с 14 точки и 13 борби. Третият бивш "моряк" при беройци Николай Стоянов и Конър Франкамп записаха по 12 точки, а 10 има Тре Когинс.