Стрелба в дискотека в Мелбърн отне живота на мъж

14.04.2019 / 07:23 0

Снимка: gettyimages

Четирима души бяха приети в болница, двама от които тежко ранени, след стрелба в близост до дискотека в австралийския град Мелбърн (Западна Австралия), предаде АФП, цитирана от novini.bg.


Трима от ранените са на възраст между 29 и 50 години, а възрастта на четвъртия все още не е установена. Първоначално полицията съобщи, че при стрелбата тази нощ в Мелбърн са ранени голям брой хора. "Според разследващите има голям брой ранени на изхода на дискотеката", се казва в изявление полицията, в което се посочва, че не са известни точните обстоятелства около стрелбата.

Малко по-късно стана ясно, че мъж, ранен при стрелбата, е починал в болницата, предаде БТА, цитирайки АП и ТАСС. Според последното съобщение на полицията трима от ранените при стрелбата остават в болницата, като състоянието на един от тях е критично. Служителите на органите на реда започнаха разследване във връзка със случилото се, отбелязва ТАСС.

Масовите убийства са рядкост в Австралия, където има строги закони за оръжията след убийството на 35 души през 1996 г. в Порт Артър, Тасмания. Миналата година седем членове на семейство бяха убити в Западна Австралия, а убиецът впоследствие се самоуби, като това беше най-голямото масово убийство в Австралия след това в Порт Артър.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама