Студенти от ТУ Варна участваха за първи път в Национална олимпийска академия

14.06.2017 / 09:46 0

Студенти от ТУ Варна участваха за първи път в XXXV Национална Олимпийска Академия, която се проведе от 8-ми до 11-ти юни в кк "Албена".

С официално писмо от декана на НОА проф. Лозан Митев, ректора на университета професор Росен Василев бе информиран, че старши преподавател Николай Янчев от катедра "ФВС" е поканен за участие в събитието заедно с двама студенти. Янчев е многогодишен деятел на олимпийското движение още от студентските му години в НСА. Общо в нея взеха участие над 70 студента от различни ВУ в страната, а представители на техническия университет бяха Валентина Илиева и Петър Йовев специалност КСТ 2-ри курс.

Паралелно със сесията на НОА се проведе и форум на европейските олимпийски комитети, където професор Митев бе избран за секретар на европейската организация. На нея участваха и представители на БОК начело с генералния секретар Белчо Горанов. 
Също така се проведе и V-тата сесия за учители и преподаватели по ФВС. Темата тази година бе "олимпийските принципи и ценности".

"За първи път имам възможност да участвам на НОА с мой студенти. Радвам се, че успях да ги докосна до олимпийските идеали. Надявам се да имам шанса да запаля и още млади хора за в бъдеще" сподели Янчев. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама