ЦСКА-София тръгна с класическа победа с 3:0 над Арда на старта на първенството

10.07.2022 / 23:16 0

Снимка: Pexel

lВ следващия кръг ЦСКА-София ще гостува на Локомотив (София).

ЦСКА-София тръгна с класическа победа с 3:0 над Арда на старта на първенството при официалния дебют за новия треньор на тима Саша Илич. Хеттрик за "червените" вкара бразилецът Маурисио Гарсес, който даде сериозна заявка, че ще бъде първи избор за ляво крила на отбора, като показа изненадваща ефективност. Успехът бе много улеснен от червения картон на Милен Желев от тима от Кърджали, който бе показан още преди да изтече половин час игра.

Въпреки празника преди мача сектор Г остана празен заради бойкота на агитката на "червените", като на северната трибуна имаше разпръснати много малко хора. Мачът бе изгледан от Димитър Бербатов, заел място в ложата на стадиона, предава Бнр.

Първата опасна атака бе за Арда, като Светослав Ковачев надигра новото попълнение на "червените" Брадли Де Нойер отдясно и центрира, но Иван Турицов изчисти с глава. ЦСКА-София отговори с блокирано центриране на Маурисио Гарсес, а вратарят на гостите Васил Симеонов изпревари Лазар Туфегджич.

В десетата минута Иван Коконов не се възползва по най-добрия начин от грешка на младия защитник на домакините Християн Петров.

В 17-ата минута таранът на ЦСКА-София Калоян Кръстев бе в положение на засада, но направи непростивм пропуск отблизо.

В 29-ата минута Милен Желев от Арда направи необяснима грешка, след като игра умишлено с ръка, при положение, че вече имаше жълт картон и бе изгонен от терена от съдията Радослав Гидженов.

След като гостите останаха с човек по-малко на терена, ЦСКА-София се опита да организира хаотичен натиск и стигна до няколко разбърквания, хванат удар на Тибо Вион и пропуски на Калоян Кръстев. В добавеното време на първата част Тибо Вион центира от корнер, а Гарсес бе оставен непокрит от непосредствена близост откри резултата с глава.

В 49-ата минута Тибо Вион стреля от границата на наказателното поле, а Васил Симеонов спаси удара. Три минути по-късно Гарсес вкара втория си гол с глава след корнер - пълно копие на първия, но асистенцията бе на Станислав Шопов. При попадението обаче голяма грешка направи вратарят Симеонов, който излезе неразчетено и остави вратата си напълно празна.

Веднага след това Гарсес се опита да направи хеттрик при бърза контраатака, но ударът му с левия крак мина покрай левия стълб. Бразилецът направи това в 56-ат аминута, когато се възползва от последователни грешки на Милен Стоев и Деян Лозев и вкара с удар покрай вратаря.

Настроението в "червените" редици се повиши рязко и последваха пропуски на Калоян Кръстев и Лазар Туфегджич.