ЦСКА и Любимец-13 биха с по 2:0 в Първа лига на МФЛ-Варна

19.02.2019 / 14:05 0

Новият лидер в класирането на Първа лига от МФЛ-Варна МФК ЦСКА записа победа с 2:0 над СОД-DSC в мач от 18-ия кръг на надпреварата. Развръзката дойде през второто полувреме като и двата гола бяха дело на Петър Иванов. Той се разписа в 24-ата и 32-ата мин.

След две поредни загуби Любимец-13 се върна на победния път. Галин Милков и компания надиграха МФК Волов с 2:0 и запазиха точката разлика с първия ЦСКА. И в този двубой попаденията паднаха през втората част. Даниел Михов откри в 25-ата мин., а Иван Атанасов вкара 3 по-късно.

МФК Макао излезе на четвъртото място в класирането след успех с 5:3 над Лудогоец Доброплодно в изключително интересен двубой, минал през много обрати. Това бе четвърта поредна победа за "магазинерите", които вече пет мача са без загуба. "Орлите" откриха чрез Мартин Димитров, който бе точен в 3-ата мин., а Димитър Ангелов и Вилиян Денчев направиха резултата 1:2 с попадения в рамките на минута. Никола Петров си отбеляза автогол за 2:2 в 14-ата мин., а в 16-ата Илиян Баев даде отново аванс на Лудогорец. След почивката Макао вкара три безответни гола чрез Николай Ненков (21`), Вилиян Денчев (25`) и Димитър Ангелов (30`) и стигна до победата.

МФК Балерини разгроми с 6:1 МФК Пекарни Чочо и събра 31 точки, с които е на пето място. Две попадения за успеха вкара Николай Илиев (9`, 29`), по веднъж се разписаха Радослав Матеев (15`), Светослав Александров (26`) и Симеон Георгиев (32`), а автогол си отбеляза Атанас Алексиев (11`). За "пекарите" точен бе Стоян Димитров (36`).

Третият в подреждането МФК Дубала записа служебна победа с 5:0 в този кръг над отказалия се тим на Godzila.

С тези двубои приключиха две от трите завъртания в първенството на Първа лига.