ЦСКА разпиля трагичен Левски! Сини фенове тръгнаха да събличат фланелките на бившите "моряци" Бурабия и Александър Александров!

28.05.2017 / 20:25 1

Снимка: Sportal.bg

Отборът на ЦСКА-София е вицешампион на България за сезон 2016/2017 година. Това стана ясно, след като "червените" за втори пореден път разпиляха Левски в дербито от Първа лига.

Играчите на Стамен Белчев спечелиха с 3:0, но това е най-малкото, с което "сините" се отърваха на стадион "Васил Левски", тъй като цялата среща мина под диктовката на победителите.

Завърналият се в състава Давид Симао (1, 82) се превърна в герой, след като вкара два гола от фаул, но вината е повече на Николай Кръстев, отколкото заслугата на самия португалец. Третото попадение бе дело на Густаво Кулма в 67-ата минута, когато той се възползва от избита от синия вратар топка.

ЦСКА-София има актив от 67 точки, докато Левски остана с 62 точки, като кръг преди края официално стана ясно, че ще бъде бронзов медалист. Така "сините" ще трябва да играят бараж за Лига Европа с Верея, за да определят последния участник от България в турнирите, пише Sportal.bg.

"Червените" поведоха още в 49-ата секунда след поредица от грешки в защитата на "сините". Първо Александър Александров направи много глупав фаул близо до тъчлинията, докато се чудеше какво да прави с топката. Симао изненадващо стреля във вратата от малък ъгъл, топката тупна и матира Николай Кръстев, който има сериозна вина за това попадение.

Интересното е, че преди месец Левски допусна два гола до петата минута при загубата с 0:3, а на 4 март момчетата на Стамен Белчев поведоха в петата минута, но след това загубиха с 1:2 първото дерби за 2017 година.

Следващите минути да края на първата част символичните домакини бяха категорично по-добри, като пропуснаха на няколко пъти да вкарат нови попадения в мрежата на "сините". Божидар Чорбаджийски с глава се размина с гола в 11-ата минута, а секунди по-късно отличен рефлекс на Кръстев спаси Левски от втори гол. Този път Каранга бе оставен непокрит и стреля с глава.

Бразилецът бе много активен, като тормозеше защитата в синьо, която за пореден път през този сезон не знаеше какво да прави срещу "червените".  Таранът пропусна след грешка на Кръстев да удвои в 37-ата минута.

Бомбичка от Сектор "А" пък падна до Атанас Кабов, който получи лекарска помощ.
Сектор "Б" бе приготвил хореография по случай 103-годишнината на клуба.

Първото полувреме Левски не застраши нито веднъж Китанов. На почивката Антон Огнянов смени Сукуна.

След двубоя бесни фенове на Левски слязоха на пистата пред сектор "Б" потърсиха саморазправа с бившите играчи на Черно море Мехди Бурабия и Александър Александров, както и на Роман Прохазка, които бяха отишли да ги поздравят.

Запалянковците се нахвърлиха върху тях, блъскаха ги и опитаха да съблекат фланелките ми, преди да се намесят стюардите. Бурабия успя да се измъкне, а Александър направи няколко крачки встрани, сам съблече фланелката си и я подаде на фен до него.

Друг син ултрас пък се нахвърли с пръчка към Сашо, но охраната го озапти. Прохазка също остана без екип.