ЦСКА срази Левски и излезе втори

07.04.2024 / 17:11 0

Снимка Булфото

ЦСКА взе Вечното дерби и излезе на второ място в елитното ни футболно първенство преди гостуването на Черно море на Локомотив в Пловдив в понеделник. Лидер е Лудогорец, който по-късно днес гостува на Пирин в Благоевград, с 63 точки, пред ЦСКА - 60 и "моряците" от Варна с 58.

Дербито е с червен цвят! Тимът на ЦСКА победи напълно заслужено Левски с 2:0 в най-интересната среща от 28-ия кръг на efbet Лига. Тобиас Хайнц (61) и Фернандо Карана (77) бяха точни за победителите, които можеха да победят и с по-голям резултат, ако в 90-ата минута ударът на Данило Асприля не бе срещнал гредата, пише Sportal.bg.

През първата част попадение на Джонатан Линдсет бе отменено за игра с ръка.
Пълният дебютант за “сините” Иван Андонов пък сгреши фатално при първото попадение, което се оказа решаващо в мача, което засенчи няколкото му добри намеси. Така подобно на предната загуба с 0:2 от “червените” през юни миналата година, млад вратар от школата на клуба сбърка и помогна на противника да стигне до трите точки.

Срещата на стадион “Васил Левски” бе ръководена от Драгомир Драганов, който разчиташе на помощта на допълнителен ВАР съдия, като за този мач бяха трима.

Над 30 000 зрители имаше по трибуните, но отново имаше изстреляни ракети от Сектор Г и Сектор "А", като две от тях попаднаха и в журналистическата ложа, а през втората част и се стигна до голям бой в Сектор "А" между фенове и стюарди, което помрачи празника, който трябваше да бъде този мач с толкова хора по трибуните.