ЦСКА стартира успешно похода си в Европа

12.07.2018 / 23:12 0

ЦСКА победи с 1:0 Рига в първия двубой от първия квалификационен кръг на Лига Европа, който се игра на стадион "Българска армия".

Мачът стартира с добра възможност за латвийците и в 4-та минута Черниаускас изби по прекрасен начин удар на Енин. През следващите минути „червените” бяха по-доминиращият тим и можеха да вкарат в 20-та минута.

Рубен Пинто отправи удар от няколко метра, но топката бе уловена от вратаря на гостите. Шест минути след това изстрелът на Жоржиньо от 10 метра бе спасен от Озолс.

В следващите минути ЦСКА бе отборът, който контролираше събитията около центъра на терена. В самия край на първата част Черниаускас изби отлично удар на Вусурович от няколко метра.

Второто полувреме стартира превъзходно за ЦСКА и три минути след почивката изстрелът на Тиаго от 30 метра се озова в противниковата врата.

В 57-та минута и Пинто пробва удар от над 30 метра, но топката премина над напречната греда. През следващите минути не се създадоха голови ситуации пред двете врати, а "червените" не се представиха по добър начин.

До самия край на мача ЦСКА контролираше събитията, но си пролича отсъствието на нападател, който да подсили атаката на "червените", след като Каранга се раздели с тима.

В 88-та минута изстрел на Джеси от близко разстояние бе отразен от противников футболист и така до края на срещата не се създадоха голови положения.